Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bosna Hersek'te gösteriler büyüyor!

08.02.2014 00:36
Ukrayna'dan sonra bu kez Bosna Hersek karıştı.
Ukrayna'dan sonra hükumet karşıtı gösterilerin yeni adresi Bosna Hersek oldu. Göstericiler Cumhurbaşkanlığı binasının giriş katını ateşe verirken, gösteriler dalga dalga tüm ülkeye yayıldı.
 
Kamu çalışanları tarafından Tuzla kentinde başlatılan ardından diğer kentlere sıçrayan protestolar üçüncü gününde.

Tuzla kentinde güvenlik kordonunu aşan göstericiler hükumet binalarına girdi. Eylemciler, bazı ofis malzemelerini camlardan attıktan sonra, binayı ve dışarı attıkları malzemeleri ateşe verdi.
 
Çıkan arbedede polis ve eylemcilerden yaralananlar oldu. Ülkenin merkezindeki Zenitsa kentinde de göstericiler, hükumet binasını yaktı. Göstericiler, itfaiye ekiplerinin yangına müdahele etmesini de engelledi.
 
"BOSNA BAHARI"

Bosna basını yaşananları "Bosna Baharı" olarak nitelendirirken, ülkenin dört bir yanından gelen protesto haberleri Bosna Hersek yönetimini endişelendiriyor.
 
Gösterilerin daha da büyümesinden endişe eden Bosna-Hersek Federasyon Meclisi acil toplanma kararı aldı. İşsiz sayısının sürekli arttığı ülkede neredeyse iki kişiden biri işsiz.
 
CUMHURBAŞKANLIĞI BİNASINI ATEŞE VERDİLER
 
Saraybosna'da dün başlayan ve bugün de devam eden olaylar kapsamında, protestocular Cumhurbaşkanlığı binasının giriş katını ateşe verdi.
Bu haber toplam 1358 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri