Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bosna Hersek'te yılbaşı öncesi 'Kur'an Gecesi' düzenlendi

01.01.2016 02:47
Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'nın yanı sıra ülkenin orta kesimlerindeki Kakanj şehrinde, yeni yıla saatler kala geleneksel "Kur'an Gecesi" düzenlendi.

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'nın yanı sıra ülkenin orta kesimlerindekiKakanj şehrinde, yeni yıla saatler kala geleneksel olarak "Kur'an Gecesi" düzenlendi.

Kakanj şehrindeki kapalı spor salonunda düzenlenen ve Türkiye'den hafızların da Kur'an-ı Kerim okuduğu programa,yaklaşık 3 bin vatandaş katıldı.

Bosna Hersek İslam Birliği Kakanj Meclisince bu yıl 16'ncısı düzenlenen "Kur'an Gecesi" kapsamında Türkiye'den gelen hafızlar Furkan Tıraşçı ve İbrahim Çakıllı'nın Kur'an tilaveti, salonu dolduran vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Programda konuşan Saraybosna Müftüsü Dr. Enes Ljevakovic, yılbaşına saatler kala düzenlenen bu etkinliğin artık bir gelenek haline dönüştüğünü kaydederek,programı organize eden İslam Birliği Kakanj Meclisi'ne ve salonu dolduran Kakanj halkına teşekkür etti.

Saraybosna'daki tarihi Çekrekçi Muslihudin Camisi'nde de "Kur'an Gecesi" düzenlendi. İslam Birliği Saraybosna Meclisi tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenen programa, özellikle gençler ilgi gösterdi.

AA

Bu haber toplam 2112 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri