Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Boydak Holding işçileri eylemde

06.02.2015 00:45
Cemaat'in bankası Bank Asya'ya 'parasal' destek sağlayan Boydak Holding kendi işçilerinin zam talebini 'fabrika batar' gerekçesiyle geri çevirdi.

Kayseri Organize Sanayi’de kurulu Boydak Holding bünyesindeki Boytaş fabrikalarında çalışan işçiler, ücret zammı talebiyle iş bırakıp, holding binası önünde toplandı. Yaklaşık 2 bin işçi, işverenin ikna konuşmasına karşın, oturma eylemi yaptı. Boytaş’a ait 6 fabrikada yaklaşık 4 bin kişi daha vardiyalara girmedi.

ZAMMI VERİRİZ AMA FABRİKALAR BATAR

Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak ve Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Boydak megafon alıp işçilere hitap etti. Şükrü Boydak, "Yüzde 30 zam istiyorsunuz. Bu zammı veririz ama 2 sene sonra bu fabrikalar batar" diyerek işçileri sakinleştirmeye çalıştırdı.

MEMDUH BOYDAK BANK ASYA'YA DESTEK ÇIKMIŞTI

Diğer yandan, TSMF'nin Bank Asya'ya el koymasının ardından Boydak Holding yönetim kurulu üyesi ve CEO'su Memduh Boydak, sosyal medya hesabından attığı tweetiyle Bank Asya'ya destek çıkmıştı.

İMKAMLARIMLA DESTEK OLACAĞIM

Boydak, mesajında "Bank Asyada bir miktar param var, hiçbir endişem yok. Ülkemde bir bankanın zora düşmemesi için yarında imkanlarımla destek olacağım" ifadelerini kullanmıştı.

İŞTE O TWEET

Bu haber toplam 2504 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri