Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Boydak Holding'e şok operasyon

16.09.2015 11:54
Kayseri’de sabah saatlerinde 'paralel yapıya' yönelik düzenlenen operasyonda Boydak Holding yöneticileri gözaltına alındı.

Kayseri'de "Paralel Devlet Yapılanması" soruşturması kapsamında tanınmış iş adamlarına yönelik operasyon gerçekleştirildi. 

Melikşah Üniversitesi'ne arazi tahsisinde başkalarının arazileri değerinin çok altında alınmak istendiği direnenlerin yargı üzerinden tehditler yagdirildığı iddia ediliyor.

Gözaltına alınan isimler arasında Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak da bulunuyor. 

11 GÖZALTI KARARI

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, "nitelikli ve örgütlü yağma" suçlamasıyla başlatılanoperasyon kapsamında Boydak Holding yöneticileri ve Melikşah Üniversitesi yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 11 iş adamı hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

memduh-boydak.jpg
Boydak Holding Ceo'su Memduh Boydak

4 KİŞİ ARANIYOR

Polis ekipleri, belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 7 kişiyi gözaltına aldı. Hakkında yakalama kararı bulunan 4 kişi ise adreslerinde bulunamadı.

Aralarında Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi olan Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak’ın da bulunduğu işadamları bugün saat 07.00’de ev ve işyerlerinden alınarak Kayseri Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Polis ekipleri Talas İlçesi’nde bulunan Melikşah Vakıf Üniversitesine de giderek, buradaki yöneticilerini de gözaltına aldı.

14 BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR

Mobilya, enerji, bankacılık, tekstil gibi 12 sektörde faaliyet gösteren Boydak Holding bünyesinde 41 şirket bulunuyor. Memduh Boydak, 14 bin çalışanı olan holdingin CEO'su olarak görev yapıyor.

ARAZİLER GASP EDİLDİ İDDİASI

Alınan bilgilere göre, üniversiteye ve vakfa yapılan baskının gerekçesiyle ilgili öne sürülen iddialar ise kamulaştırma. Melikşah Üniversitesi, Talas ilçesinde bulunan kampüs alanının hemen yanı başındaki şahıslara ait arazileri kurulduğu günden bu yana anlaşmalı olarak satın alıyor ve üniversite bünyesine katıyor. Bu bölgede henüz kamulaştırılmayan, üniversite arazisine dahil edilmeyen şahıslara ait arazilerle ilgili şikayette bulunulduğu iddia ediliyor. Arazi sahiplerinin, iddiaya göre arazilerinin gasp edildiği yönündeki şikayeti üzerine savcılık tarafından 'yağma ve gasp için örgüt oluşturma' suçundan üniversite yönetimi hakkında soruşturma açtığı da iddialar arasında.

meliksah.jpg

Kayseri'de "Paralel Devlet Yapılanması" soruşturması kapsamında bazı iş adamı yöneticilere yönelik operasyon gerçekleştirildi.

FUATAVNİ OPERASYONU YİNE BİLDİ

Önceden haber verdiği operasyonlarla internette fenomen haline gelen Fuatavni, Kayseri'de bu sabah başlatılan operasyonu da bilmiş oldu. Fuatavni yapılan operasyon hakkında, Yarın ki kumpasın merkezi Kayseri. Algı operasyonlarını yurt sathına yaysalar da gündemi değiştiremiyorlar.' tweetini paylaşmıştı.

Bu haber toplam 1766 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri