Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Böyle skandal görülmedi

06.12.2012 11:53
Hacettepe Üniversitesi büyük bir skandala imza attı. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi önünde Kur’an-ı Kerim sayfaları kullanılarak yapılan kağıttan füzelerin sergilendiği ortaya çıktı.

ASLAN DEĞİRMENCİ / ANKARA

DİNE saygısızlığın böylesi ilk kez görülüyor. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi önünde Kur’an-ı Kerim sayfaları kullanılarak yapılan kağıttan füzelerin sergilendiği ortaya çıktı. Güzel Sanatlar Fakültesi’nin bahçesinde sözde sanat eserini gören öğrenciler Milat’ın santralini kilitledi. Gün boyu gelen telefonlarda, üniversite yönetimine tepkiler yükseldi.

Ayrıca Fakülte yönetimi ile irtibata geçen öğrenciler bunun dine saygısızlık olarak algıladıklarını en kısa sürede bunun kaldırılması gerektiğini söyledi.

Füze şeklinde tasarlanan sözde sanat eserinin yapımında Kur’an-ı Kerim sayfalarının kullanıldığı öğrenildi. Kağıttan yapılan füzenin yapımında Kur’an-ı Kerim sayfalarının kullanılması dini değerlere ve inanca büyük saygısızlık olarak yorumlanıyor.

 

Öğrenciler ayağa kalktı

Güzel Sanatlar Fakültesi’nin bahçesinde sözde sanat eserini gören öğrenciler Milat’ın santralini kilitledi. Gün boyu gelen telefonlarda, Üniversite yönetimine tepkiler yükseldi.

Ayrıca Fakülte yönetimi ile irtibata geçen öğrenciler bunun dine saygısızlık olarak algıladıklarını en kısa sürede bunun kaldırılması gerektiğini söyledi.

 

Büyük bir tahrik var

Saygısızlığa imza atan fakülte; başörtü yasakçılığı ile tanılıyor. Herhangi yasal bir yasak olmamasına rağmen Türkiye’deki bütün üniversitelerde serbest hale gelen başörtüsü Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde devam ediyor… Gazetemizi arayan öğrenciler, “Bu şekilde başörtülü öğrencileri tahrik ederek, İslam’ın terörizm ile ilişkili hale getirmeye çalışıyorlar” görüşünde birleşti.

MILATGAZETE.COM 

 

 

 

 
Bu haber toplam 7146 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri