Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bozdağ'dan BM'ye Sert Sözler!

27.07.2013 19:06
Mısır'daki katliamı sert bir dille kınayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Birleşmiş Milletler'in (BM) Suriye ve Mısır konusunda adım atmadığını, sadece ölüleri saydığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Mısır'da sivil halka ateş açan darbe güçlerini sert bir dille eleştirdi.

Mısır ve Suriye'de ölenlerle ilgili Birleşmiş Milletler'in sadece ölü sayıcılığı yaptığını söyleyen Bozdağ, ''Mısır'daki katliamdan; ölüm emri veren darbeciler, emri uygulayan tetikçiler ile darbeye destek veren herkes ve her ülke müşterek sorumludur. Suriye'de ölü sayısı yüz bini aştı. BM, sadece ölüleri sayıyor. Mısır'da da durum aynı. Ölenler Hıristiyan olsaydı BM ölü sayıcılığı yapar mıydı? İnsan hakları ve demokrasi havariliği yapanlar, Mısır'da darbeye ve katliamları yapan darbecilere destek veriyorlar. Bu, iki yüzlülüktür

'LANETLİYORUM dedi.

Katliamı sert bir dille lanetleyen Bozdağ, ''Mısır'da masum insanları öldürme emri veren darbecileri ve bu emri yerine getirip katliam yapanları lanetliyorum'' diye konuştu.

Bu haber toplam 2340 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri