Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bozdağ: Özal'ın ölümü normal bir ölüm değil

16.12.2012 02:39
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüyle ilgili Adli Tıp Kurumu’nun verdiği raporun, şüpheleri ortadan kaldırmadığını, aksine daha da artırdığını söyledi. Bozdağ, 'Ben hala normal bir ölüm olmadığını düşünüyorum' dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Abant'ta düzenlediği ''2012 yılı Hac ve Umre Organizasyonu Değerlendirme Toplantısı''na katılan Bozdağ, toplantı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
Bozdağ, Adli Tıp Kurumu'nun 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili raporuna ilişkin şunları kaydetti:
 
''Adli Tıp Kurumu’nun verdiği rapor Özal'ın ölümüne ilişkin şüpheleri bana göre ortadan kaldırmamıştır. Aksine şüpheleri çoğaltacak bir rapor ortaya çıkartmıştır. Çünkü rapor kesin ve net veriler ortaya koymaktan uzaktır. Cumhuriyet Savcılığı zaten tatmin olmamış olacak ki rapordan soruşturmanın devamına karar verdi. Ben bu kararın doğru olduğunu düşünüyorum.
 
Çünkü Özal'ın rahmetli olduğu gün de hala bugün de bunun normal bir ölüm hadisesi olmadığını düşünüyorum. Benimki bir bilgiye dayalı değil. Bir şüpheye dayalı düşüncem var. Ama Adli Tıp Kurumu bu şüpheleri ortadan kaldırmamıştır.''
 
Bu haber toplam 1962 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri