Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bozdağ'a yapılan saldırıda CHP'li parmağı

18.08.2013 13:19
Bekir Bozdağ'a yapılan saldırıyla ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı. Buna göre; saldırganın,saldırıdan önce CHP'lilerle diyaloğu vardı...

Star Gazetesi'nden Tahir Alperen'in haberine göre; Nevşehir'de, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yönelik provokasyon aydınlanıyor. Saldırı öncesi CHP'li Durdu Özbolat'ın sekreteri Arzu Karadağ'ın ablası ile eylemi konuştuğu tespit edilen Hüseyin Satı'nın konuşma kayıtları, saldırgan CHP'ye ait araçla korakola götürülürken silindi.

SALDIRGAN HÜSEYİN SATI'NIN CHP'Lİ VEKİLLERE YAKIN İSİMLERLE İRTİBATI BELİRLENDİ

Hacıbektaş-ı Veli'yi Anma Etkinlikleri'nde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yönelik yumruklu saldırının önceden planlandığı anlaşıldı. Bozdağ'a yönelik yumruklu saldırının faili Hüseyin Satı'nın eylemden önce CHP Maraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın sekreteri Arzu Karadağ'ın ablası Aylin Karadağ ile eylem hakkında konuştuğu tespit edildi. Bozdağ'a saldıran Satı'yı olay yerinden CHP'ye kayıtlı bir araçla karakola götüren CHP'lilerin polisin talebine rağmen şahsın cep telefonunu uzun bir süre teslim etmedikleri öğrenilirken daha sonra teslim edilen telefonda gelen giden aramalara ilişkin kayıtların silindiği belirtildi.

CHP PLAKALI ARAÇLA GÖTÜRÜLDÜ

Bekir Bozdağ'a yapılan saldırıdaki CHP parmağı olay sonrası ortaya çıkarken, olayın şu şekilde gerçekleştiği rapor edildi. Satı, saldırının ardından CHP'liler tarafından polise teslim edilmeyerek parti genel merkezine ait 06 CHP 04 plakalı Audi marka bir araçla normal vatandaş gibi karakola götürüldü. Karakola götürülen saldırganın cep telefonu ise CHP'liler tarafından polise teslim edilmedi.

ARAMA KAYITLARI SİLİNDİ

CHP plakalı araçla karakola götürülen ardından yolda telefonu alınan ve polise teslim edilmeyen Satı'nın cep telefonunda bulunan gelen ve giden aramalara ilişkin kayıtların silindiği tespit edildi. Olayın hemen ardından teslim edilmeyen telefondaki kayıtlara ilişkin savcılık sorgusunda da konuşmayan Satı'nın avukat eliğinde alınan emniyetteki ifadesi sırasında da susma hakkını kullandığı ve bilgi vermediği ifade edildi.

Alınan bilgilere göre, Bekir Bozdağ'a yönelik yumruklu saldırının önceden planlandığı anlaşıldı.

EYLEMİ ÖNCEDEN BİLEN İSİM

Hüseyin Satı'nın eylemden önce, CHP Maraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın sekreteri Arzu Karadağ'ın ablası Aylin Karadağ'a yapacağı eylem hakkında bilgi verdiği ifade edildi. Saldırının ardından arkadaşı Satı'dan haber alamayan Aylin Karadağ'ın ise Facebook'tan "Hüseyin; ulaş bana merak ediyorum seni, kararlıydı yapmaya, yapma dedim dinlemedi" şeklinde paylaşımda bulunduğu kaydedildi.

CHP'Lİ VEKİL TWEET'İ SİLDİ

Saldırı sonrası "Hacı Bektaşi Veli anma etkinliklerinde yaka paça gözaltına alınan gazeteciyle beraber emniyetteyiz" şeklinde şahsına ait sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından tweet atan CHP Ankara MilletvekiliGökhan Günaydın'ın, daha sonra bu paylaşımı sildiği tespit edildi.

ÇIKIŞI SALDIRI GÜNÜ VERİLMİŞ

Bozdağ'a saldırı girişiminde bulunan Satı'nın 1 Nisan 2012'de Gaziantep merkezli bir firma olan Kürşat Özel Güvenlik Şirketi tarafından işe alındığı, ardından CHP'li Maraş Pazarcık Belediyesi'nde fotoğrafçı olarak göreve başladığı ortaya çıktı. Saldırganın, etkinlik gününden önce 7 Ağustos'ta belediyedeki işinden çıkarıldığı işten ayrıldığına dair resmi bildirinin saldırı günü SGK'ya bildirildiği öğrenildi.yazete.com

Bu haber toplam 2652 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri