Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bozuk saat bu kez doğruyu gösterdi

24.08.2011 13:45
Hürriyet Gazetesi bugünkü manşetiyle şaşırttı.Genelkurmay eski başkanının yasa dışı telefon dinlemesini manşetine taşıdı.

 Hürriyet bugün, Genelkurmay eski başkanı Orgeneral Işık Koşaner'e ait olduğu iddia edilen ses kaydını illegal demeden manşetine aldı.

'Komutandan acı itiraf' başlığıyla bugün okuyucularının karşısına çıkan Hürriyet, geniş biçimde ses kaydındaki Koşaner’e ait olduğu iddia edilen sözleri yayınladı.

Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarındaki tavrı dikkate alındığında Hürriyet’in şok ses kaydını manşetine çekmesi ve atmış olduğu bu radikal başlık herkesi şaşırttı.

İşin şaşırtıcı olan diğer bir yanı ise ortaya atılan bu haber iddia olarak öne sürülürken, Hürriyet'in manşetinde 'Koşanere ait olduğu iddia edilen' gibi bir cümle yer almıyor.

Bir ikincisi illegal kayıt olduğuna değinmediler. Haberi yaparken sergilemiş oldukları tavır kesin hükme işaret ediyordu.

Hürriyet haberin devamında da şaşırtmayı sürdürdü. Dün internete düşen ses kaydının sonunda 'bekleyin devamı var' deniliyordu. Hürriyet, manşet haberinin içine 'arkası yarın' yazarak ikinci kasetin de haberini şimdiden müjdeliyordu.

Hürriyet; Zaman, Yeni Akit, Bugün gibi “yandaş medya” diye zaman zaman haberlerine konu ettiği gazetelerle bugün pişti oldu!

Hürriyetteki bu değişim rüzgarları merak konusu iken işin daha da ilginç yanı Taraf gazetesinin, o sözleri manşetten görmemesiydi.Hürriyet, Taraf'tan daha 'radikal' çıktı.

Radikal de aynı manşeti verdi!

Doğan Grubunun bir diğer yayın kuruluşu da Hürriyet ile aynı bakış açısından haberi manşetine çekerek, okuyucularına sundu. Bugüne dek Hürriyet yazarlarının sert bir dille eleştirdiği illegal telefon dinlemeleri bugun Hürriyetin manşetinden veriliyordu.

Akla ilk gelen soru ise insanların tutuklanmasını, yargısız infaza maruz bırakılmalarını "etik" bulmayan Hürriyet yazarlarının Doğan Medya Grubu hakkında da aynı duyarlılığı gösterip göstermiyeceği oldu.

Şahin Keskin / ROTAHABER

 

Bu haber toplam 1630 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri