Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Brüksel saldırısındaki 3. kişi gazeteci çıktı

27.03.2016 00:06
Belçikalı yetkililer, gazeteci Fayçal Cheffou isimli kişinin Brüksel'deki terör saldırılarıyla bağlantısının bulunduğunu beli

Savcılığın yaptığı açıklamaya göre, Belçika'da düzenlenen operasyonlarda yakalanan 6 kişiden birinin adı Faycal Cheffou.

Savcılık, Faycal Cheffou isimli kişinin Brüksel’deki terör saldırılarıyla bağlantısının bulunduğunu açıkladı. Böylelikle, İbrahim El Bakravi ve El Laşravi ile birlikte havaalanında tespit edilen 3. kişinin de kimliği açıklanmış oldu.

SERBEST GAZETECİLİK YAPTI

Serbest gazetecilik yapan Cheffou bir Belçika vatandaşı. Cheffou’nun evi saldırı düzenlenen Maelbeek metro istasyonuna sadece 500 metre uzakta.

Brüksel saldırısındaki 3. kişi gazeteci çıktı

5 SAAT BOYUNCA KAPSAMLI BİR ARAMA YAPILDI

Dairede inceleme yapan polisler binada yaşayan herkesi dışarıya çıkararak beş saat boyunca kapsamlı bir arama gerçekleştirdi.

Cheffou'nun ablası 2014 yılında polise ihbarda bulunarak kardeşinin Suriye'ye kaçmayı planladığını ancak 'doğru zaman için beklediğini' belirttiği ifade edildi.

Yetkililer Cheffou'yla beraber yakalanan Aboubakar A. isimli kişinin de terör bağlantısı olduğunun kanıtlandığını açıkladı.

Brüksel saldırısındaki 3. kişi gazeteci çıktı

Bu haber toplam 940 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri