Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu açıklamaya AK Parti ne diyecek?

19.09.2011 15:09
“Okullarımız darbeciler ile anılamaz” çağrılarına Gaziantep İl Genel Meclisi Başkanı Menderes Karaduman’dan ilginç bir cevap geldi.

Gaziantep İl Genel Meclisi’nin geçen yıl oybirliği ile aldığı karara rağmen darbecilerinin ismi okullardan halen silinmezken, sivil toplum örgütlerinin “Okullarımız darbeciler ile anılamaz” çağrılarına Gaziantep İl Genel Meclisi Başkanı Menderes Karaduman’dan ilginç bir cevap geldi. AK Partili Karaduman, Kenan Evren İlköğretim okulunun isminin değiştirilmesinden daha önemli işleri olduğunu söyledi.

AK Parti Yönetimi 12 Eylül ve 28 Şubat ile hesaplaşıyor” yönünde haberlerin medya da yer aldığı bir dönemde ve darbecilerin eliyle yazılan anayasanın değişmesi için AK Partinin harekete geçtiği bir süreçte Karaduman’dan gelen açıklamalar manidar bulundu. Parti üst yönetiminin aksine bir tavır sergileyen Karaduman’a Gaziantep’den tepkiler yükseliyor.

İşte Sivil toplum örgütlerinin Gaziantep İl Genel Meclisi’nin geçen yıl oybirliği ile aldığı kararı hatırlatarak “Daha ne bekliyorsunuz? Okullarımız darbeciler ile anılamaz. Darbecilerin ismi okullardan silinsin” çağrılarına Gaziantep İl Genel Meclisi Başkanı Menderes Karaduman’ın verdiği cevap:
“Şu anda İl Genel Meclisimizin bu konu hakkında herhangi çalışması yoktur. Daha önce yapılan bir girişimin mevzuata takılması ve sayın valinin onay vermemesi ile sonuçlanmıştır. Görev ve sorumluluk itibarı ile Eğitim ve Öğretim Kurumlarımıza isim vermek çeşitli kanun, yönetmelik ve mevzuatlarla disipline edilmiştir. Kurumlara ad verme işlemleri, il millî eğitim müdürünün önerisi ve il millî eğitim komisyonunun kararına dayalı olarak valinin onayı ile yapılır ve sonucundan Bakanlığa bilgi verilir. Gerektiğinde Bakan da bu kurumlara ad verebilir. Hal böyle iken durup dururken kavram kargaşası ya da yetki karmaşası yapıp kurumların görev alanına girmek gibi bir derdimiz yok. Şu anda isim değişikliğinden daha önemli işlerimiz var. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 2012 mali yılı Bütçesinden bizde 158.000.000 Tl. ödenek talebi var. Bu yaklaşık olarak 2000 dersliğe karşılık gelmekte. Bizler bunun bulunması gayret ve çabası içerisindeyiz. İlimize yeni bir vali atanmış Sayın Erdal Ata beyin vizyonu ve misyonu ile birlikte Meclis olarak Gaziantep’in eğitimdeki sorunları için 2012 yılına hazırlık yapıp, bu yeni yılın yatırım programına odaklanmalıyız. Zaman hızla akıp gitmekte ve bizlerin daha yapacak çok işi bulunmakta.”

 

Kaynak :Prizmahaber.com 
Bu haber toplam 2148 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri