Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu adam genel müdür olur

19.04.2013 01:31
İzmir’de bugüne kadar görülen en önemli davalardan biri olan ve mahkeme süreci merakla beklenen, kamuoyunda "askeri casusluk davası" olarak bilinen, davanın üçüncü gününde Milat şok bilgilere ulaştı

ASLAN DEĞİRMENCİ - ANKARA

İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 49'u muvazzaf ve 79'u tutuklu 357 sanıklı askeri belge ve bilgi temin etme davasının üçüncü gününde Milat şok bilgilere ulaştı.

'Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmek ve kişisel verilerin kayıt altına alınmasına yönelik casusluk soruşturmasında' açılan davanın gizli klasörlerinden takma ad olarak Merve, Burcu ve Elçin’i kullandığı tespit edilen Aylin Muslu’nun Mülkiye Başmüfettişi Atilla T. Hakkında çete liderlerine bilgi notu ulaştırdığı tespit edildi.

Şebeke üyesi Aylin Muslu’nun Mülkiye Başmüfettişine ulaştığını müjdelediği bilgi notunda, “Bu adam, müsteşar veya genel müdür olur” dediği görülüyor.

Şok ifadeler

Aynı isim hakkında Aylin Muslu’nun şu ifadeleri kullandığı görülüyor: “Adam iyi satış yapıyor. Mülteci, göçmen işini iyi tutturdu. Ramazan hazırlıyor ben satıyorum. Her şeyi reklam. Müsteşar H. P.’ı da Çerkez ayağı ile bağlamış. Bana ilgisi iyi, bağlılığı tam. Bu adam, müsteşar veya genel müdür olur.”

Aylin Muslu’nun kullandığı otellerde yaptığı görüşmelere de tek tek yer verildiği görülüyor.

Dava devam ediyor

İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 49'u muvazzaf ve 79'u tutuklu 357 sanıklı askeri belge ve bilgi temin etme davasının üçüncü günü de sakin geçti. Duruşmada, tutuklu sanıklarla az sayıda tutuksuz sanık ve avukat hazır bulundu. Duruşma, TRT spikerleri tarafından iddianamenin ikinci bölümünün 111. sayfasından itibaren okunmasıyla başladı.

831 mağdur

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Veysel Kösele’nin sanık, emekli Oramiral Nusret Güner’in mağdur olduğu, kamuoyunda "askeri casusluk davası" olarak bilinen, kadınları kullanarak tehdit ve şantajla askeri bilgi ve belgeleri ele geçirme davası, sanık sayısının fazlalığı sebebiyle dava için İzmir Adliyesi Sosyal Tesisleri’nde bulunan 400 kişilik konferans salonunda görülüyor. 357 sanık, 196 müşteki, 831 mağduru bulunan davanın sanıkları arasında yer alan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Veysel Kösele, en üst rütbeli asker. Tutuksuz sanık Kösele hakkında, TCK 220/2 ve TCK 334/1'e göre örgüt üyesi olmak ve yetkili makamların kanun ve düzenleyici işlemlere göre açıklanmasını yasakladığı ve niteliği bakımından gizli kalması gereken bilgileri temin etmekten 2 ile 6 yıl arasında hapis cezası isteniyor.

Gizli belgelere iddianamede yer verilmedi

Çete elebaşı olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan işadamı Bilgin Özkaynak ile askerlerle birlikte olarak askeri bilgileri temin ettiği iddia edilen üniversite öğrencisi Narin Korkmaz’ın da aralarında bulunduğu 23 sanık hakkında, TCK 327/2'ye göre fiil savaş sırasında işlenmiş veya devletin savaş hazırlıklarını veya savaş etkinliğini veya askerî hareketlerini tehlikeye koymaktan müebbet hapis cezası isteniyor. Savcılığın yürüttüğü soruşturma aşamasında ele geçirilen örgütün karakutusu Pandora'da bulunan gizli belgelere, iddianame ve ek klasörlerde yer verilmedi.

 

ÇETE LİDERLERİNE GİZLİ NOT

'Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmek ve kişisel verilerin kayıt altına alınmasına yönelik casusluk soruşturmasında' açılan davanın gizli klasörlerinden takma ad olarak Merve, Burcu ve Elçin’i kullandığı tespit edilen Aylin Muslu’nun Mülkiye Başmüfettişi Atilla T. Hakkında çete liderlerine bilgi notu ulaştırdığı tespit edildi.

HAYIRLI İŞLER..!

Şebeke üyesi Aylin Muslu’nun Mülkiye Başmüfettişine ulaştığını müjdelediği bilgi notunda, “Bu adam, müsteşar veya genel müdür olur” dediği görülüyor. Aynı isim hakkında Aylin Muslu’nun şu ifadeleri kullandığı görülüyor: “Adam iyi satış yapıyor. Mülteci, göçmen işini iyi tutturdu. Ramazan hazırlıyor ben satıyorum. Her şeyi reklam. Müsteşar H. P.’ı da Çerkez ayağı ile bağlamış. Bana ilgisi iyi, bağlılığı tam. Bu adam, müsteşar veya genel müdür olur.” 

Bu haber toplam 2306 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri