Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Afiş Ortalığı Karıştırdı

04.11.2013 15:07
Bir ABD askerini ve yüzü peçeli bir kadını kucaklarken tasvir eden reklam afişi internette farklı tepkilere neden oldu.

Billboard afişi uykuya yardımcı SnoreStop markasının çiftlere nasıl sakin,huzurlu,horlamasız bir gece uykusu imkanı sunduğunu göstermeyi hedefliyor.

Müslümanlar bu reklamın evlilik dışı birliktelik mesajı verdiği konusunda endişe duyuyor. (Reklamda kadının parmağında alyans var.)

Los Angeles kentinin ünlü Sunset Bulvarı'na dikilen afişte ABD merkezli haber sitesi Huffington Post'ta SnoreStop sözcüsü Melody Devemark TV röportajında söylediğine göre reklam normalde görmediğiniz çiftleri görmenizi amaçlıyor.

Melody; ' İnsanlar sanırım böyle çiftlerin var olduğunu anlamıyor.' dedi.Karışık Duygular

Sosyal medya kullanıcıları twitter da #betogether hashtaginde birçoğu verdiği eşitlik ve çeşitlilik mesajını savunarak övgüler yağdırdı ve karışık hislerini yansıttı.

'İnanılmaz bir reklam. Keşke daha fazla şirket böyle çiftleri temsil etse.' Hoover1.

'Reklamlarda çeşitlilik görmek harika' Shahkaal

'Hoşgörü işareti' KarimiScreamy

Ama bazıları reklamı 'muhafazakar kesimi kızdırma' ve 'kaba' buldu.

Facebook kullanıcısı Debbie Herrera reklamın çeşitlilik fikrini sevdiğini ama uygunsuz olduğunu söyledi. 'Müslümanları rahatsız edeceğini düşünüyorum.'

Twitter kullanıcı @ uncolonisedmind kadının peçe kullanmasının 'kaba ve kalıplaşmış' olduğunu söyledi. Teksas merkezli haber kaynağı Houston Press websitesinde yer alan makale reklamı 'muhafazakarları kızdırmak' olarak tanımladı.

Görülmeye Değer bir Görüntü

ABD merkezli bir Müslüman sivil özgürlük savunma grubu sözcüsü El Arabiya'ya grubun reklama bakış açısının olumlu olduğunu söyledi.

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi ulusal iletişim direktörü İbrahim Hooper 'Din,ırk ve etnik köken konularını tartışmak için dizayn edilmiş görülmeye değer bir resim' dedi.

İslami çalışmalar başkanı ve Washington DC'de Amerikan Üniversitesi profesörü Akbar Ahmed pozun klasik evlilik pozu olduğunu öfkelendirme niyeti olmadığını söyledi.

Ahmed El Arabiya News'e 'Bunun gibi reklam panoları her zaman tepki alır' dedi.

Reklam Amerika'da diğer şehirlere de yayılacak, ilk olarak tepkileri ölçmek için mi liberal LA'da gösterildi ?

Ahmed; 'Los Angeles Amerika'nın en gelişmiş yerlerinden biri olarak biliniyor. Bu çevrede bunun oldukça hafif bir girişim olduğunu söyleyebilirim,'dedi.habervaktim

Bu haber toplam 3884 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri