Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BU ANKETTE CHP 11 PUAN ÖNDE

09.05.2013 12:20
AKP ile CHP arasındaki İzmir kapışması son hız devam ediyor. Başbakan Erdoğan fark azaldı, 3-4 puana indi sözlerine CHP'den anketle yanıt geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Başbakan Erdoğan’ın “Fark 3-4 puana indi” sözlerine yanıt verdi: “Fark tam 11 puan. Bütün ilçelerde öndeyiz”

AKP VE CHP'NİN İZMİR RESTLEŞMESİ

2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için partilerde hazırlıklar sürerken, AKP ile CHP arasından “İzmir restleşmesi” yaşanıyor. AKP, yerel seçimlerde bu kez İzmir’i almaya kesin gözüyle bakarken, CHP cephesinde, “bunun imkansız olduğu” yorumları yapılıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, kısa süre önce yaptığı, “AKP olarak İzmir için çok iddialıyız ve CHP ile aramızda fark hızla kapanıyor, fark 3-4 puanlara kadar gerilemiş durumda” söylemine, CHP’nin yerel yönetim politikalarının başındaki isimden yanıt geldi.Vatan'ın haberine göre; Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, şöyle konuştu:

"FARK 11 PUAN"

“Siyasette iddialı söylemler her zaman dile getirilebilir. Buna bir itirazım yok ama iddianızın gerçekçi bir temeli olmazsa söyleminizin içi bir anda boşalır. Başbakan’ın İzmir iddiası da içi boş bir söylemdir. Parti yönetiminin dışında ben belediyelerimize ilişkin ölçümler, anketlerler, yoklamalar yaptırıyorum ve hafta hafta gelişmeleri takip ediyorum. İzmir için de kasım ayında üç firmayla yürüttümüz bir çalışmamız oldu. Bugünkü durumu da biliyorum. Bizim AKP ile aramızdaki fark 3-4 puan değil, on punanın üzerinde, rahatlıkla 11 puan diyebiliriz. Karabağlar, Buca gibi ilçelerde AKP ancak ‘varlığını koruyabiliyor’. Ancak yine birinci değiller. İzmir’in tüm ilçelerinde önde olan parti biziz.”

Bu haber toplam 1684 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri