Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu büyükelçi, Türkiye'de fazla kalmaz

06.05.2011 02:12
ABD Büyükelçisi Ricciardone, rüşvet iddialarla sarsılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti.

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi Francis J. Ricciardone Jr ile İzmir Fahri Konsolosu Güliz Balsari, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Başkan Kocaoğlu'na nezaket ziyaretinde bulunduklarını ifade eden ABD Büyükelçisi Ricciardone Jr, "Aynı zamanda Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ticari ilişkileri desteklemek için buradayız" dedi.

Bir Amerikan şirketinin İzmir'de yaptığı yatırımın açılışı için kentte bulunduklarını ifade eden konuk Büyükelçi, "Bu yatırım, hem Türkiye hem de Amerika için önemli bir gelişme. İzmir'i çok seviyor ve önemsiyoruz. Ben, gençken İzmir'e birkaç kez turist olarak gezmek amacıyla gelmiştim. Umarım tekrar gelme fırsatım olur" dedi.

Amerika Büyükelçisi'nin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Kentimizde gerçekleşen bu yatırımlar için hem size hem de yatırımcılara teşekkür ediyoruz. İzmir'in gelişmesine, kalkınmasına ve kentte istihdam yaratılmasına olanak sağlanmasından son derece mutluyuz" diye konuştu.

Francis J. Ricciardone'nin ziyaretinin, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne rüşvet operasyonunun hemen ardından gelmesi dikkat çekti.

Cihan / Rotahaber 

Bu haber toplam 1732 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri