Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu da Malatya ayağı!

04.02.2013 14:40
Haber10’un ulaştığı belgeler, 28 Şubat sürecinde Malatya’da sağlık personeline yönelik fişlemelerin ve istihbarat takibinin boyutlarını ortaya koyuyor. İşte Haber10'dan Ahmed Kartal'ın özel haberi.

28 Şubat sürecinde bir çok kesime yönelik andıç ve fişleme yapılarak darbe hazırlığı için sürek avının başlatıldığına dair yeni belgeler ortaya çıkıyor.

BÇG'nin sivil ayağı olarak 28 Şubat'tan hemen sonra Mesut Yılmaz’ın Başbakan olmasıyla devreye giren “Uygulamayı Takip ve Koordinasyon Kurulu” (UTKK)’nın Malatya’da görev yapan sağlık personelini fişlediği ortaya çıktı.

Haber 10’unun ulaştığı belgeler incelendiğinde Doktor, hemşire, ebe, sağlık memuru, başhekim, müdür, müfettiş ve cerrahların takibe alınarak “Mütedeyyin” oldukları için kayıt altına alındıkları görülüyor.

Fişlenen sağlık bakanlığı personelinin suç hanelerine, “Türbanlı, İslamcı, 8 yıllık kesintisiz eğitime karşı, Atatürk karşıtı, günlük yaşantısında çarşaflı, dini toplantılara katılır, laiklik karşıtıdır, irtica yanlısı yayınlar okur ve laiklik karşıtıdır, irtica eğilimlidir, şeraitçidir, Rejim aleyhtarıdır” şeklinde not düşülmüş.

Haber 10- Ahmed Kartal

İşte o skandal belgeler:

 

 
Bu haber toplam 1834 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri