Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Da Sözcü Kafası!

30.05.2013 13:18
İstanbul'a yapılacak 3. Boğaz Köprüsü'ne "Yavuz Sultan Selim" isminin verilmesi kimi çevreleri rahatsız etti. Osmanlı'yı kötülemek isteyenler hep birlikte kampanya yürütüyorlar.

İstanbul'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla önemli bir projeye start verildi. İstanbul Boğazı üzerine yapılacak olan 3. Köprünün temeli Besmele ve Dualar eşliğinde atıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni yapılacak olan köprünün isminin"Yavuz Sultan Selim" olacağını açıkladı. Bu açıklamanın hemen ardından kimi çevreler sosyal medyada hemen eleştirilere başladı. Bir çok tarihçi Yavuz Sultan Selim'in söz konusu eylemleri asla gerçekleştirmediğini belirtse de malum çevre karalamaya devam ediyor.

Cihan padişahı Yavuz Sultan Selim'e çirkin ve gerçek dışı iftiraları atmaya devam ediyorlar. Bugün de bazı medya organları karalama kampanyasına girişti. İçlerindeki Osmanlı düşmanlığını kustular. Halifelik yapmış olan Yavuz Sultan Selim'e insafsızca saldırdılar. Cihan padişahının isminin 3. Köprüye verilmesi sözcüye dert oldu. Laiklik elden gitti diye manşetinden duyurup 'Osmanlı'nın Temeli Atıldı' 'Türkiye Cumhuriyeti'nin Ruhuna El Fatiha' başlıkları ile manşetinden duyurdu.

Habervaktim.com

sozcu2.jpeg

Bu haber toplam 4972 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri