Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu defa başka formül

02.05.2012 12:24
İktidara gelmek için yaptığı hesaplamalarla çok konuşulan Bahçeli, bu sefer başka bir formül açıkladı. Ama bu iktidar formülü değil...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter’da 290 bini aşan takipçisi ile artan şiddet olaylarıyla ilgili görüşlerini paylaştı. “Değerli takipçilerim, sizlerle, şahsımı fazlasıyla düşündüren ve kaygılandıran bir konuyu paylaşmak istiyorum” diyerek söze giren Bahçeli’nin, “Peki siz ne düşünüyorsunuz?” diye tamamladığı mesajları özetle şöyle:

- Okulda, hastanede, işyerinde, caddede, evde, kısaca her yerde ihtilaf ve ikilikler huzurumuza kastediyor. Gün geçmiyor ki, bir kadınımız cinayete veya vahşi saldırıya kurban gitmesin. Üzülerek görüyorumki, doktorlarımıza, öğretmenlerimize canice kıyılıyor, gözünü kan bürümüş ilkel ve iğrenç yüzler durmadan kan döküyor.

- Ailenin korunması ve kadına şiddetin önlenmesine dair kanunun caydırıcı olmadığı ve acımasızlıkları önleyemediği görülüyor. Gerekçesi ne olursa olsun, bu rezil ve insanlıkla zerre kadar bağdaşmayan saldırıları kınıyorum.

- Şiddet aklın durması, kalbin lekelenmesi, duygunun körleşmesi vemerhametin iflas etmesi anlamına gelmektedir. Şiddet kötümserliktir, acziyettir ve hoşgörüsüzlüğün diyalog ve şefkate darbe vurmasıdır.

‘NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?’

- Ve şüphesiz biraz sağduyu, biraz soğukkanlılık, biraz sabır ve olgunlukla üzerimizdeki sinir ve gerilim atmosferini tersine çevirebiliriz. Ben diyorumki, kızgınlıklar 12 saati, öfkeler 24 saati, küskünlükler de 48 saati aşmasın. Peki, siz ne düşünüyorsunuz?” 

Bu haber toplam 1984 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri