Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Haber Kilo Problemi Olanlara

11 Şubat 2009 / 00:26
Diyet yapmak istemeyen ama kilo probleminden dolayı zorunlu diyet yapanlara, İşte diyet yapmadan sabit kiloda olmanın sırrı
Yaş ilerledikçe hormonal yapı değişir, metabolizma yavaşlar, vücuttaki kas miktarı azalıp, yağ kütlesi artar, kilo vermek zorlaşır. Estetik depresyon görünümdeki değişikliklere bağlı oluşur, kişinin kendine yönelik olumsuz değerlendirmeleri ve özgüven kaybıyla beslenir...

Yaş ilerledikçe kilo vermek zorlaşıyor. Artık eskisi kadar hızlı ve kalıcı kilo veremezken vücudunuzun belli bölgeleri, hele hiç de alışık olmadığınız yepyeni bölgeleri kalıcı yağlarla tanışıyor. Yiyeceklerdeki tercihleriniz değişiyor, tatlıya daha da bir düşkünleşiyorsunuz. Üstüne üslük kilo verince sarkmalar başlıyor. Bu kabus tüm benliğinizi sardığında giderek mutsuzlaşıyorsunuz.

Yaşla birlikte özellikle karın bölgesinde yağlanmaya sebep olacak faktörler artmakta, yerleşik yağların görünümü daha da belirgin hale gelebilmektedir. Estetik depresyon hanımların estetik görünümlerinde ki değişikliklere bağlı olarak oluşarak kişinin kendine, yönelik olumsuz değerlendirmeleri ve özgüven kaybıyla beslenmektedir.

ESTETiK KAYGILAR CAN YAKIYOR

Diyet yapmadan 5 haftada kalıcı kiloya ulaşabilirsiniz. Diyet yapmadan kilo verebilir, hedeflediğiniz vücut yapınıza uygun kiloya inebilirsiniz. Ve bunu sadece sağlıklı beslenerek yapabilirsiniz.

ANA ÖĞÜNÜM SALATA

Salatanın yemek düzeni içinde önemli yer tuttuğunu unutmayın. Salatayla hem fazlasıyla doyacak hem de az kalori almış olacaksınız.

DAİMA MANTAR

Mantar harika bir bitkisel proteindir. Kalorisi azdır ve besleyicidir. Mantarla değişik lezzetler yaratın ve bol bol tüketin.

FASULYEYE YER AÇIN

Beslenme programı içerisinde fasulye en büyük dostunuz olacaktır. Güçlü besin kaynağıdır. Yavaş sindirilirler böylelikle kan şekeriniz sabitlenir ve acıkma süreniz uzar.

DÜŞÜK KALORİYLE TOK KALMAYA ÇALIŞIN

Bazı yiyecekler enerjisi yoğun yiyeceklerdir. Küçük porsiyonda büyük kaloriye sahiptir. Enerji yoğunluğu yüksek gıdalar size kalori yükü dolayısıyla kilo getirir. Enerji yoğunluğu düşük gıdalarla daha çok yiyip daha az kalori alırsınız.

MEYVEYİ UNUTMAYIN HAFTADA 1 BALIK TÜKETİN

Günde 4 adet meyve yiyin. Sınırsız yeşillik tüketin. Haftada 1 buharda balık yiyin. Balığınızı brokoli ve karnabahar gibi sizi aynı zamanda kansere karşı koruyacak muhteşem ikiliyle renklendirin.

Eyvahhh! Göbeğim büyümüş

Orta yaşın estetik kaygılarından bir diğeri bel ve karın çevresindeki yağlanmalardır. Vücuttaki fizyolojik değişimler kadar hareketsiz yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları da bu sorunun oluşumunda en büyük sorumlulardır. Bu bölgelerde oluşan kalıcı fazlalıkları önlemek için beslenme düzeninizden rafine ürünleri ve trans yağ ya da doymuş yağları kaldırın.

Trans yağlar doğada bulunmaz. Bu yağlar kurabiyelerde pastalarda dondurulmuş yiyeceklerde fast food ürünlerde bulunur. Hareketsiz bir yaşam tarzına sahipseniz ve günde en az 20 dakika yürüyemiyorsanız bu konuyu tekrar gözden geçirmeli ve yaşamınızda egzersiz programlarına yer açmanız gerekir.

Göbek bölgesi yağlarını gideren tedavi yöntemlerinden biri olan mezoterapi ve planer şok tedavisi de bu konuda sorunun çözümüne destek olacak iki farklı tedavi yöntemidir.


Kaynak:
Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri