Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Habere Çok Güleceksiniz!

10 Şubat 2009 / 10:37
Fıkralara konu olacak olay bu kez de Ankara'da yaşandı.
Ankara'da bir vatandaş yolda görüp aracına aldığı gazeteye sarılı patlayıcıyı Kızılay Meydanı'na getirerek polise gösterdi. Olay yerine gelen bomba imha uzmanı açık taş ocaklarında kullanılan patlayıcı maddeyi, özel giysisiyle araçtan aldı.Ankara'da gece yarısı ilginç bir olay yaşandı. Yenimahalle'deki Sebze Hali'nden çıkarken yol kıyısında gördüğü gazeteye sarılı paketten şüphelenen Eşref Yavaş isimli şahıs, bıçak sandığı maddeyi 06 EYY 73 plakalı aracına alarak Kızılay'a kadar getirdi.

Yumuşak olması nedeniyle önce korktuğunu sonra da kontörü olmadığı için polise haber veremediğinden paketi aracına aldığını belirten Yavaş, Kızılay'a geldiğinde polisi görerek aracında şüpheli bir paket olduğunu belirtti.

Vatandaşın ihbarıyla ekipler tarafından aracın yanından uzaklaştırılan şahıs, ekip aracıyla polis merkezine götürüldü. Araçtaki paketi uzaktan gören bir sivil memur, patlayıcı madde olduğunu belirtti. Polis ekipleri bunun üzerine çevredeki basın mensuplarını ve vatandaşları uzaklaşmaları konusunda uyardı. Patlayıcıyı aracına alan şahıs, polis merkezine götürüldü.

Kızılay'ın trafiği bir süre araç ve yaya geçişine kapatıldı. Olay yerine gelen bomba imha uzmanı, Kızılay kavşakta duran araçtaki şüpheli maddeyi araçtan çıkardı. Bomba imha uzmanı araçtaki paketi bir cihaz yardımıyla aldı. Bomba imha aracına alınan şüpheli maddenin dinamite benzer şekilde olduğu görüldü. Bomba imha uzmanlarının yaptığı incelemede araçtan çıkarılan maddenin üzerinde 'Emulite' yazılı olduğu görüldü. Emulite'ın açık taş ocaklarında patlayıcı olarak kullanıldığı öğrenildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri