Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu iddia Ak Parti kulislerini hareketlendirdi

06.10.2013 12:02
Başbakan Erdoğan'ın revizyon olabilir açıklamasının ardından bazı isimlerle ilgili iddialar ortaya atıldı.

Milliyet gazetesi yazarı Nagehan Alçı, AK Parti kulislerinde konuşulan iddiaları köşesine taşıdı. Üç bakanın belediye başkanlığı için adaylığına kesin gözüyle bakıldığını ifade edip isim verdi.

İşte Nagehan Alçı'nın yazısındaki o kısım;

Yerel seçimlerden önce kabine değişikliği olacak mı? Ankara kulislerinde geçtiğimiz haftadan beri en çok sorulan soru bu... Başbakan bu soruya 'olabilir'anlamına gelecek bir yanıt verince ortalık hareketlendi. Ben de partinin içinden önemli kaynaklarıma sordum.

İSİMLERİ İLK KEZ KONUŞULAN 3 BAKAN 3 İL

Dedikleri şu: 'Küçük çaplı bir değişiklik olabilir. Belediye başkanı adayı olarakdüşündükleri isimler gidebilir. Bu isimlerin başında Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Aileden Sorumlu Bakan Fatma Şahin ve Tarım Bakanı Mehdi Eker var. Üçü de son derece başarılı isimler ancak Başbakan, Faruk Bey'i Bursa ya da Urfa'ya, Fatma Hanım'ı Antep'e, Mehdi Bey'i de Diyarbakır'a düşünüyor. Binali Yıldırım'ı da İzmir ya da İstanbul'a istiyor ama Binali Bey gönüllü değil, şayet ikna olursa onu da aday gösterecek. Egemen Bağış da aday olarak gösterilebilecek isimler arasında...'ENSONHABER

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri