Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu isteğe Topbaş çok kızacak

22 Şubat 2009 / 08:22
Kemal Kılıçdaroğlu Pendik'te halka hitap etti. 30 Martta yeni bir sayfa açacağını söyledi. Ve Kadir Topbaş'ı kızdıracak bir istekte bulundu.

Partisinin Pendik'teki ilçe seçim koordinasyon merkezinin açılışını yapan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Pendik CHP İlçe Başkanlığı'na geçti.

Burada halka hitap eden Kılıçdaroğlu, 30 Martta Pendik'te yeni bir sayfa açılacağını belirtti. Ayrıca Kadir Topbaş'ı da kızdıracak bir istekte bulundu.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarından satırbaşları;

TOPBAŞ'TAN OY İSTEDİ

"Oy isterken sadece sizden değil, Kadir Topbaş'ın da bana oy vermesini istiyorum. Topbaş bana oy verirse kendisinin zihniyetinin 15 yılda yapamadığını, biz 5 yılda nasıl yapıyoruz görecek o" diye konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşların "Topbaş oyunu CHP'ye at" sloganı üzerine, "Bence bugünün en anlamlı sloganı bu. 'Topbaş oyunu CHP'ye at'. Oyunu attığı zaman kendisi de kurtulacak" görüşünü savundu.

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin de "Sayın Başbakan siyasete mücahit diye başladı. Şimdi hepsi müteahhit oldu. Bunlardan hesap soracağız" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı olmasından sonra AK Parti'yi "yangının sardığını" ileri süren Tekin, "Elbette projelerimiz var. Projelerimizi anlatırken yolsuzluklar da ortaya koyacağız"
dedi.

HALKTAN YANA ÇALIŞACAĞIZ

Kılıçdaroğlu, İstanbul'da halkın iktidarını kuracaklarını, halktan yana çalışacaklarını ifade ederek, "Bakınız zorunlu sürgün yapıyorlar. Zorla oturduğunuz mekanlardan sizi çıkarıyorlar. Yarattığı rantları birilerine veriyorlar. O rantın sahibi sizlersiniz. Eğer Pendik'te bir rant varsa o rant Pendikli'lerindir. Sürgün olmayacak, herkes bulunduğu yerde rantını paylaşacak" görüşünü savundu.

İstanbul'un "dünya markası" olması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, kendisi için "O Anadolu'da gezerken ben operaya gidiyordum" dediğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

"Sayın Topbaş sen Anadolu'da opera yaptın da biz operaya mı gitmedik kardeşim. Sen rant dağıttın, belediye başkanı oldun, kendine çalıştın. Biz dedik ki 'her yoksul aileye bedel ödeyeceğiz. Makarna, bulgur, ekmek kuyruğunu kaldıracağız' dedik. 'İstanbul'da bunlar tarih olacak' dedik. Topbaş demiş ki, 'İstanbul'da ucuz ekmek kuyruğu yok'. Ben fotoğraflarını göndereceğim kendisine.

Çünkü Topbaş gezmekten korkuyor. İlk 3 ay içinde ucuz ekmek kuyruğu kalmayacak. 

40 KURUŞA EKMEK ALACAKSINIZ 

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı 23 tane büyük şirket var. Sayın Topbaş'a dedim ki 'Sen kendi internet sitene 2006 yılında bir cümle koymuşsun.

Diyorsun ki, 'İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bütçesini İstanbullulara anlatacağım. Bütün bilgileri vereceğim' diyorsun. 23 şirketin karı zararı nedir? Ben eminim Topbaş bunu da bilmiyordur. Çünkü o başka işlerle uğraşıyordur. Düne kadar 'biz tüp geçidi yaptık' diyordu. Biz açıkladık, merkezi bütçe yaptı.

Kaynak:
Bu haber toplam 906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri