Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu kez Doğu değil Antalya! Okullara kar tatili

25.11.2014 15:19
Meteorolojinin günler öncesinden duyurduğu kara kış kapıya dayandı. Kar yağışı birçok ilimizde etkili oldu. Özellikle Antalya beyaza büründü. Akseki ilçesinde okullar tatil edildi.

Turizm merkezi Antalya'nın Akseki ve Korkuteli ilçelerine yılın ilk karı yağdı. Aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle iki ilçenin merkezi beyaza büründü. Akseki'de ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Yer yer 30 santimetreye kadar ulaşan kar, en çok çocukları sevindirdi. Sabah uyanınca bembeyaz bir manzarayla karşılaşan çocuklar, kartopu oynadı. Kar yağışı yetişkinler için ise bazı zorluklara neden oldu. Sürücüler, kar nedeniyle ulaşımda güçlük yaşadı.

Kar nedeniyle Antalya'yı Konya'ya bağlayan bin 50 rakımlı Akseki-Seydişehir karayolu ile Akseki-İbradı karayolu ulaşıma kapandı.

kar.20141125140621.jpg

Sabah erken saatlerden itibaren başlayan ve merkezde 30 santimetreyi geçen karyağışı, ilçede hayatı olumsuz etkiledi.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Kar nedeniyle Antalya'yı Konya'ya bağlayan bin 50 rakımlı Akseki-Seydişehir karayolu ile Akseki-İbradı karayolu ulaşıma kapandı. Trafik ekipleri zincirli araçların bile geçmesine izin vermezken, araçlar bölgedeki dinlenme tesislerine yönlendirildi. İlçede ilk ve orta dereceli okullar da tatil edildi.

 

kar1.20141125140649.jpg

Akseki ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar da tatil edildi. Ekipler, yol açma çalışmalarına devam ederken, sürücüler çekme halatı bulundurmaları ve kış lastiği kullanımı konusunda uyarıldı.

AFYONKARAHİSAR'DA ŞİDDETLİ KAR

Afyonkarahisar'da mevsimin ilk karı yağdı. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı, kent merkezinde etkisini gösterdi. 

afyon-kar-yağişi.jpg
Meteoroloji uyarısına göre kar yağışı öğle saatlerinden itibaren etkisini artıracak ve yarın da kuvvetli olarak devam edecek. 

FIRTINA UYARISI VERİLEN İLLER

Batı Akdeniz için de meteoroloji fırtına uyarısı yaptı. Buna göre şiddetli rüzgar etkili olacak ve fırtına yarın sabah saatlerine kadar etkisini sürdürecek. 

Açıklamaya göre Batı Akdeniz'de öğle saatlerinden sonra rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerde 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/s) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Marmara bölgesinde de şiddetli fırtına etkili oluyor. İDO seferlerini aksatan fırtına etkisini sürdürecek. Güney Ege'de için de 6 ila 8 kuvvetinde fırtına alarmı geçti. 

Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizcilerimiz ve balıkçılarımız olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

ŞİDDETLİ YAĞIŞ ALARMI

Meteoroloji Antalya ve Mersin için ise şiddetli yağış alarmı geçti. Yapılan son değerlendirmelere göre; sabah saatlerinde itibaren Antalya'nın doğu ilçeleri (Serik, Manavgat, Alanya ve Gazipaşa) ile öğle saatlerinden itibaren batısından başlayarak Mersin çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli ( 21-75 mm) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Bu haber toplam 2820 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri