Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu kötü haber MFÖ'yü yıktı

01.04.2013 12:30
Türk Pop Müziğinin en önemli topluluklarından biri olan MFÖ'nün sevilen üyesi Özkan Uğur, kanser şoku yaşıyor. İki ay önce lenf kanseri teşhisi konan Uğur’un 10 gün içinde kemoterapi tedavisine başlayacağı öğrenildi.
Televizyon ve film dizileri, reklamlarda da sık sık görmeye alıştığımız MFÖ’nün solistlerinden Özkan Uğur, kansere yakalandı. Bir süre önce rahatsızlanan ve hastaneye giden sanatçıya yapılan tetkikler sonucunda ‘lenf kanseri’ teşhisi kondu. İki aydır hastalığı ve tedavisiyle ilgili araştırmalar yapan Uğur, konunun uzmanlarıyla görüşmek için iki kez Londra’ya gitti.
 
KEMOTERAPİYE BAŞLAYACAK
Doktorları, 60 yaşındaki sanatçının vakit kaybetmeden kemoterapi tedavisine başlamasına karar verdi. Uğur, 10 gün içinde kemoterapiye başlayacak. Ünlü şarkıcı, MFÖ’nün yaz aylarında vereceği konserlere de, doktorları steril olmayan ortamlarda bulunmasını uygun görmediği için çıkamayacak.
 
Tedavide başarı oranı yüksek
Lenf kanseri (lenfoma), vücudun bağışıklık sisteminde rol oynayan lenf sisteminden köken alan habis bir hastalıktır. Genellikle boyun, koltuk altı ve kasık bölgelerindeki lenf bezelerinin şişmesiyle belirti verir. En hızlı ilerleyen kanser türlerinden olmasına rağmen, tedavi başarısı yüksek bir hastalıktır. 

Bu haber toplam 8230 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri