Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Nasıl Ahlaksızlık?

13.05.2013 11:49
Reyhanlı saldırısıyla ilgili mizah sitesinin ifadeleri büyük tepki çekti.

Zaytung isimli mizahi ve ironik haberler yayınlayan internet sitesi, Hatay Reyhanlı’da onlarca insanın öldüğü kanlı saldırının ardından yayınladığı haberle tepkilere neden oldu.

Sitede, “Reyhanlı patlamaları sonrası hastanelere sızmaya çalışan yaralı vatandaşlarımız, gerillaların ve sığınmacıların yardımıyla başarıyla püskürtüldü…” şeklindeki ifadelere yayınlanan habere sosyal medyada büyük tepki gösterildi.zaytung_6985.jpg

ÖZÜR NİYETİNE DALGA GEÇTİLER

Site Reyhanlı esprilerine devam ederek, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu hedef alan şu metni de paylaştı: “Hatay’daki patlamaların ardından bölgeye hareket eden Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bu akşam da hayatını kaybeden vatandaşların aileleriyle bir araya gelerek “Stratejik Derinlik” vizyonunu anlatacak…”

Habere gelen tepkiler üzerine siteden “Düzeltme ve Özür” başlığı altında bir açıklama yayınlandı. Yapılan açıklamada da gösterilen tepkileri alaya alan ifadeler kullanıldı.

İŞTE O AÇIKLAMA

“11.05.2013 tarihinde web sitemizde yayınlanan “Reyhanlı patlamaları sonrası hastanelere sızmaya çalışan yaralı vatandaşlarımız, gerillaların ve sığınmacıların yardımıyla başarıyla püskürtüldü…” başlıklı haber, başta Sayın Cüneyt Özdemir ve Dr. Erol Köse olmak üzere Hatay’daki devlet hastanelerinin uzun zamandır öncelikli olarak ÖSO militanlarına ayrıldığını ve yerel halkın bu hastanelerdeki hizmetlerden yararlanamadığını bilmeyen, bilse de konjonktür gereği bu bilgiyi görmezden gelen çok sayıda twitter kullanıcısının tepkisini çekmiştir.

Söz konusu haber vesilesiyle adı geçen şahıslar ve onlarla benzer zeka seviyesi, bilgi düzeyi ve ahlak anlayışına sahip kullanıcıların bizi takip etmekte olduğunu üzülerek farketmiş bulunmaktayız. Bu kullanıcıların, Zaytung.Com’u ve sosyal medya hesaplarını bugüne kadar takip ediyor olmalarından dolayı duyduğumuzu üzüntüyü bildiririr, işlerimizin yoğunluğundan dolayı bile olsa böylesine vahim bir yanlışlığı daha evvel farkedip bloklamak gibi önlemlerle bu durumun önüne geçemediğimiz için özür dilediğimizi ifade etmek isteriz."

Bu haber toplam 2112 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri