Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu nasıl iş?

09.10.2012 13:25
Başbakan Erdoğan, Diyarbakır’ın yeni Emniyet Müdürü Recep Güven’in “Dağda ölen teröriste ağlamıyorsanız insan değilsiniz” şeklindeki sözleriyle ilgili çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Başbakan “Evlatlarımızı katleden ve ölen terörist için ağlamayız” dedi.

İki hafta önce Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Recep Güven, “Dağda ölen teröriste ağlamıyorsanız insan değilsiniz. Her teröriste içim ezilir. Bir çocuk dağa çıkıyorsa herkesin bunda payı var…” demiş, büyük yankı uyandıran bu açıklamaları “Hükümet ikinci açılım sürecini Diyarbakır'dan başlattı” yorumlarına neden olmuştu.

O EMNİYET MÜDÜRÜNE CEVAP
Ancak Başbakan Erdoğan'dan bu konuda çok farklı bir açıklama geldi.

Başbakan, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda, isim vermeden Diyarbakır Emniyet Müdürü'nün gündemdeki sözlerine atıfta bulunarak ''Biz hiçbir eli silahlı katille ağlamadık ağlamayacağız da. Biz birilerini memnun etmek için hoşgörülü konuşmayacağız. Bırakın siyaseti siyasetçiler yapsın. Evlatlarımızı katleden teröristler için ağlamayız...'' dedi.

Başbakan'ın açıklamaları şöyle:"TERÖRİSTE MÜSAMAHAMIZ YOKTUR"
Bölücü terör örgütü son aylarda gerçekleştirdiği alçakça saldırılardan sonuç alamadığını ve alamayacağını gördü. Ülkemizin terör belasından bir an önce kurtulması hedefinden zerre kadar sapmadık. Elinde silah olan, kan döken, evlatlarımızı katleden tehdidi yöntem olarak benimsemiş hiç kimseye en küçük müsamahamız yoktur.
 
"TERÖRİSTE AĞLAMAYIZ, HERKES GÖREVİNİ YAPSIN"
Eline silah alan çocukları iyi çocuklardı diyerek mazur gösteren anlayışa prim vermedik, onları da savunamayız. Biz evlatlarımızı katleden ve bu mücadeleler esnasında ölen terörist için de ağlamayız. Bunu böyle bilmeye de mecburuz. Kalkıp da birilerini memnun etmek için böyle ifadeler kullanamayız. Bırakın siyaseti siyasetçi yapsın. Herkes kendi görevini yapsın.
 
"KÜRT KELİMESİNİ İLK BİZ AĞZIMIZA ALDIK"
Cumhuriyet tarhinde atılmayan adımları biz attık. Kürt kelimesini ağzına alamayan bu ülkede Kürt kardeşleri kelimesini ağzına alan ilk hükümet bizdik. Ana muhalefet partisi bunları yapabildi mi?
 
"SİZİ İNSAN YERİNE KOYAN HÜKÜMETİ GÖRMEZDEN Mİ GELECEKSİNİZ"
O malum gazeteler yine Erdoğan'dan milliyetçi söylem diyecekler. Evet milliyetçiyim. Biz Türkiye'nin bütün sorunlarını milletimizle birlikte çözeriz. BDP belediyelerinin olduğu ilçelere sesleniyorum, güllük gülistanlık yerlerde mi yaşıyorsunuz? Sizi insan yerine koyan hükümeti görmezden mi geleceksiniz? Yanlarına gönderilen malum elemanlarla yönetiliyor.
 
"BDP'NİN OYUNUNA GELMEYİN"
Geçmişte sorun olarak dile getirilen ekonomik, kültürel sosyal bir çok sorunu biz çözdük. Bu talepleri Kürt kardeşlerimizin en doğal hakları olarak gördük. Bunlar bakıyorsunuz biz tehdit ettik de hükümet ondan bunları yaptı diyorlar. Bizim seçim programımız ortada. BDP'nin bu oyunlarına gelmeyin dedik. Dedik ki 3 kırmızı çizgimiz var? Biz etnik dini ve bölgesel milliyetçilik yapmayacağız.

ARINÇ "TAKDİR" ETMİŞTİ
Yeni Diyarbakır Emniyet Müdürü'nün bu sözlerine Başbakan Yardımcısı Arınç'tan ise "takdir" gelmişti. Arınç, "Konuşmanın içeriğine bakınca takdirle karşılıyorum." demişti.
 


 

Habervaktim.com

Bu haber toplam 2018 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri