Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu sapkınlık karşısında Vatikan bile isyan etti

28.05.2015 16:26
Vatikan'ın başbakanı konumundaki Devlet Sekreteri ve Katolik Kilisesi Kardinali Pietro Parolin, İrlanda'da halk oylaması ile sapkın eşcinsel evliliğin yasal hale getirilmesini 'insanlık için bir yenilgi' olarak değerlendirdi.

Vatican Radyo'nun aktardığı habere göre Kardinal Parolin, eşcinsel evlilik kararı konusunda ağır eleştirilerde bulunarak "Bu yalnızca Hristiyanlık için değil, insanlık için bir yenilgi. Sonuç beni çok üzdü" ifadelerini kullandı. Referandum sonucuyla alınan karara acilen itiraz edilmesi çağrısı yapan Kardinal, "Kilise bu durumu, evanjelizme bağlılığını güçlendirmek suretiyle dikkate almalı" dedi.
İrlanda'da eşcinsel evlilik, 22 Mayıs'ta gerçekleşen halk oylaması sonucu yüzde 62 ‘Evet' oyuyla yasal hale geldi. İrlanda böylece sapkın eşcinsel evliliği halk oylaması sonucu kabul eden ilk ülke olarak tarihe geçti.

İrlanda Katolik Kilisesi, eşcinsel evliliğin yasal hale getirilmesine ilişkin referandumda ‘Hayır' oyu kullanılması için kampanya başlatmış ve evliliğin sadece kadın ve erkekler arasında gerçekleşebileceğini savunmuştu.

Katolik ruhani lideri Papa Francis de kilisede eşcinselliği yeren öğretilere yer verilmesini söylemişti.

Bu haber toplam 2170 defa okunmuştur
kıyametin ayak sesleri
Rüveyda İşitmez
...
28 Mayıs 2015 Perşembe 16:39
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri