Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BU ÜLKENİN EN DİNDAR İNSANI DENİZ BAYKAL"

09.12.2012 01:16
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Deniz Baykal ve Önder Sav'ın ülkenin en dindar insanı olduğunu iddia etti.

Dini temalı açıklamalarıyla dikkat çeken Tekin, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal için şaşırtan bir iddiada bulundu.

Kanaltürk'te yayınlanan Candaş Tolga Işık'ın hazırlayıp sunduğu Bunu Konuşalım'a konuk olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, çarpıcı açıklamalar yaptı. Dini temalı açıklamalarıyla dikkat çeken Tekin, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal için de şaşırtan bir iddiada bulundu.

 

"CHP'DE KİMSE HARAM YEMEZ!"

Gürsel Tekin, Candaş Tolga Işık’ın bir dönem çok konuşulan çarşaf açılımıyla ilgili sorduğu soruya hayli iddialı bir yanıt verdi. “Cumhuriyet Halk Partisi’nde kimse haram yemez” derken, partisinin dini hassasiyetler açısından çok duyarlı olmasına karşın yanlış bazı algıların oluştuğunu söyledi.

"BU ÜLKENİN EN DİNDAR İNSANI DENİZ BAYKAL"

“Bakın bu ülkenin en dindarı Deniz Baykal’dır, Önder Sav’dır, CHP kadrolarıdır. Hiç birisi haram yemez. Dinimizde temel kural ‘haram yemeyeceksin’dir. Hangi CHP'li dinsizdir. Ben bütün CHP genel başkanlarına ve kadrolarına bakıyorum, hepsi haramdan korkmuştur.

DİNE EN SAYGILI KADROLAR

Demek ki dine en saygılı kadrolardır. Cumhuriyet Halk Partisi herkesin partisidir. Mazlumların, ötekileşmişlerin, köylülerin, işçilerin, yoksulların partisi oldu artık. Kimin başı dara düşerse, arayacağı ilk yer CHP’dir. " dedi. 

Bu haber toplam 2494 defa okunmuştur
hadi oradan
yusuf tekin
chp li olmanın içinde mutlaka dine özellikle islama hep sakıncalı bakmış yanından geçmeye dahi cesaret edememiş kuruluşunda bile dine dindarlığa yananşmamış dindar olanlardan uzak durdukları gibi üzerlerine polisle jadarma ile gidilmiş ceza evlerine doldurulmuşlardır bir daidi nursi, onun talebeleri, necip fazıl,osman yüksel ve daha binlerce ulemaını toprak altlarına sakladıkları cüzler yakılan islami eserler nunların unutulması asırları çok gerilerde bırakır gürsel beyin dedeleri bile chp li olduklarını tahmin etmiyorum umulurki birgün geçmişini kara kalemle değil simsiyah çini mürekkeple çizer doğruluk esastır ama yalnız başına saptır.
09 Aralık 2012 Pazar 15:36
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri