Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Buca, Trabzon'u TFF'ye şikayet etti

28.12.2011 22:45
Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Bucaspor'un Trabzonspor'a öfkesi dinmiyor. Bucaspor Hukuk Kurulu, Jebrin'i transfer eden Trabzonspor'u, oyuncuları Abdulkadir Özgen'e gayri resmi yollardan transfer teklifi yaptığı için şikayet etti.

Bucaspor'un, kendileriyle sözleşmesini tek taraflı feshettikten sonra Trabzonspor'la anlaşan Torric Jebrin konusundaki öfkesi dinmiyor.

İzmir temsilcisi Ganalı futbolcunun sözleşmesini haksız feshettiğinin tespiti ile futbolcuya sportif ceza verilerek lisansının iptal edilmesi istemli başvurusunun ardından, Trabzonspor'u da "Ayartan Kulüp" olarak tespit edilerek transfer yasağına tabi tutulması için TFF'ye başvuru yaptı.

Sarı-lacivertliler, futbolcuyu yanlış yönlendirdiğini iddia ettikleri Menajer Onur Beziray'ın da lisansının iptal edilmesi yönünde dilekçe verdi. Buca Hukuk Kurulu, futbolcuları Abdulkadir Özgen'e gayri resmi yollarla transfer teklifi yapmakla suçladığı Karadeniz temsilcinsin, Futbol Disiplin Talimatı uyarınca cezalandırılmasını talep etti.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "Türk Futbolunun dördüncü büyük kulübü olduğunu, Anadolu takımlarının medarı iftiharı olduğunu her defasında dile getiren Trabzonspor'a böylesi hukuk dışı ve gayri ahlaki girişimleri yakıştıramadığımızı, Trabzonspor'un böylesi girişimlere devam etmesi durumunda; ilk başta kendine, daha sonra Türk futboluna telafisi mümkün olmayan zararlar vermeye devam edeceğini kamuoyu ile paylaşmak isteriz" sözlerine yer verildi.

Bu haber toplam 2230 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri