Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terör örgütü büyük eylem hazırlığında

28.11.2011 13:00
Bugün Gazetesi'nden Adem Yavuz Arslan, terör örgütü PKK'nın intikam eylemleri için Hakkâri ve Şırnak kırsalında yüzlerce militan tuttuğunu iddia etti.

İŞTE ADEM YAVUZ ARSLAN’IN BUGÜNKÜ KÖŞE YAZISI

"Bu köşede daha önce örgütün operasyonlar yüzünden kış üslenmesine çekilemediğini, kırsalda ağır kış şartları nedeniyle zorlandığını, eylemleri şehirlere kaydıracaklarını anlatmıştım. 
Nitekim Mersin'de eyleme giden PKK'lılar kıskıvrak yakalandı. Van'da da benzeri oldu. 
Son günlerde yaşanan gelişmeler ise çok dikkat etmeyi gerektiriyor. 
Şöyle ki: 
Her yıl 1-15 Kasım aralığında Kandil merkez olmak üzere yurtdışı kamplara kış üslenmesine çekilen örgüt bu kez intikam eylemleri için Hakkâri ve Şırnak kırsalında yüzlerce militan tutuyor. 
Kavaklı ve Kazan operasyonları ile büyük darbe yiyen örgüt, hem güç kaybetmediğini göstermek hem de intikam operasyonları için hazırlıkta. 
Edinilen bilgilere göre, 250'ye yakın PKK'lı halen Hakkâri'de. Sadece üst düzey yöneticiler Kandil'e çekildi. Hakkâri'nin civar bölgelerinde ise 700 PKK'lı var
Telsiz trafiğinden edinilen bilgilere göre bazı militanlar ise şehirlere inmeye başladı. 
Hakkâri civarında yerleşilen yerler ise şunlar: 
Çobandağı, Çaltepe, Han Yaylası, Alandüz Tepeleri, Faraşin Yaylaları, Dağlıca, Onbaşılar, Eski Çanaklı ve Kavaklı. 
Coğrafi yapıyı avantaj olarak kullanan PKK'lılar mağaralarda saklanarak kışı geçirecekler. Ağır koşullar nedeniyle kırsalda eylem yapamayan örgüt, şehre inmenin yollarını arayacak. 
Yine başkente akan bilgilere göre Diyarbakır kırsalındaki Şenyayla bölgesi de sınır dışına çıkmayan PKK'lıların üslendiği yerlerden. Tunceli'de de benzer tablo mevcut. 
Daha önce de yazdım. 
Derdi, Kürtler'in hakları, yaşam standartları olmayan, yabancı istihbarat örgütlerinin elinde oyuncak olmuş bir örgüt yönetimi var
Kendisi hiç çatışmaya girmediği halde başkalarının ölüm fermanını imzalayan bu kişiler ısrarla kan dökülsün istiyorlar. 
O yüzden barışı tesis edebilmek için savaşmak zorundasınız. Kürtler'i ezenleri ezmezseniz Kürtler'i kazanmanız mümkün değil. 
Bu da operasyonlara yaz kış ara vermeden etkili bir şekilde mücadeleyi gerektiriyor
Mevsim kış olsa da saha hâkimiyeti kurmak ve örgütün üzerine gitmek şart. 
Hantepe ile Dağlıca arasındaki arazinin dağlık olmasından dolayı PKK bölgeyi sık kullanıyor. 2007'den bu yana arazide rahat rahat dolaşan militanlar Avaşin ve Basyan kamplarına da buradan geçiyorlar. 
Bu yıl kamplara çekilmeyen örgüt Murat kod adlı Halim Akman'ın emrindeki PKK'lılarla Hakkâri'de kışı geçirmenin yollarını arıyor. Bahoz'un yakın adamlarından Siyabent ve Umut kod adlı PKK'lılar ise Oğul Vadisi'nde kalarak haraç toplamaya devam edecekler
Yerini belli etmemek için son dönemde telsiz talimatı vermeyen Bahoz Erdal'ın Zap'ta olduğu iddia ediliyor, 'Kavaklı'nın intikamını alın' emrini aracılarla gönderdiği de artık sır değil. 
Sonuç itibarıyla, örgüt Kandil'i Hakkâri'ye taşıdı ve eyleme hazırlanıyor. İlgililere duyurulur..."

(NOT: Yazı Bugün Gazetesi'nden alınmıştır. Yazım yanlışlıkları, hatalar ve terör örgütüyle ilgili tanımlamalar habername.com'a ait değildir.)

Bu haber toplam 1966 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri