Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bugün nefes alıyorsak,asker sayesindedir

10.12.2012 16:57
"Darbe oldu diye çok üzülmedim" diyen Ayten Gökçer'den yeni çıkış: "Orduyu göreve halk çağırdı.."

Tiyatrocu Ayten Gökçer, "Darbe oldu diye çok da üzülmedim. Çünkü binlerce çocuk perişan oluyordu" şeklindeki sözlerine yönelik eleştirilere yanıt verdi.

"ASKER ÇOCUĞUYUM, DAYANAMIYORUM"

Akşam'dan Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Gökçer, "Asker çocuğuyum. Askere karşı bir şey söylendiğinde dayanamıyorum" dedi.

Gökçer, Akşam'a şunları söyledi:

"GÜLÜP GEÇSE MİYDİM?"

"Asker çocuğuyum ben. Askere karşı bir şey söylendiğinde dayanamıyorum. Askerini bu kadar kolay harcamaya kimsenin hakkı yok. Bugün nefes alıyorsak, Atatürkümüz'ün emaneti Cumhuriyetimizi koruyan askerlerimiz sayesindedir. Ben askeri müdafaa etmedim, askerin yanında olduğumu söyledim.

Memlekette olup bitenlerle ilgilenmeyip, gülüp geçse miydim? 'Bana ne' mi demeliyim? Ben bunu diyecek bir sanatçı, böyle bir insan değilim. Biz böyle terbiye aldık.

ASKER CANI SIKILIYOR DİYE Mİ MÜDAHALE ETTİ

Biz balık hafızalıyız. 27 Mayıs'tan, 12 Eylül'den önce neler yaşandığını unutuyoruz. Bu ülkenin gencecik çocukları öldürülüyordu. Asker canı sıkılıyor diye mi müdahale etti? Sırça köşklerinde oturanlar, memlekette ne olup bittiğini görmüyordu. Orduyu göreve, halk çağırdı. Ordu, kendi başına gelmedi."

ensonhaber

 

Bu haber toplam 2506 defa okunmuştur
dogru.
hasan
dogru soze ne denir.1980,de kardes kardes,i olduruyordu.kenan evren dogruyu yapti. halkta 99.99,oy vererek bunu onayladi.evren ne dedi?? sagdan soldan astik dedi!!!br /> kenan evren,e.kimse birsey yapmiyacak bu bir tiyatro!!ayni bir dakka,da oldugu gibi.
10 Aralık 2012 Pazartesi 19:09
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri