Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BUGÜNKİ GAZETE MANŞETLERİ

15 Şubat 2009 / 15:36
Gazeteler bugün manşetlerine neyi taşıdı? Hangi gazete gündeme nasıl bakıyor? İşte Türk basınında bugünki manşetler...

İşte Türk basınında bugünki manşetler


Gazeteler alfabetik sıralamaya göre hazırlanmıştır...

 

 

 

 

 

 

 
ASKERDEN DEONE MINUTE

Davos geriliminde yeni perde. Genelkurmay, Türkiye'yi 'katliamcı veişgalci' ilan eden İsrailli komutana sert çıktı. Dışişleri de nota verdi...

 
'HADDİNİ BİL' NOTASI

İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı AVİ Mizrahi'nin sözleri, Türkiye'yi ayağa kaldırdıDışişleri, İsrail'e nota verdi. Genelkurmay da. İsrail ordusundan düzeltme istedi.

 
HEDİYE YOKSA HİZMET DE YOK

Her üç İstanbulludan biri, belediyelerde iş yaptırabilmek için 'yöneticilere bir hediye almak gerektiğine' inanıyor.

 
TORBAYA TIRPAN

Krizin etkilerini azaltmak amacıyla Meclis'e gönderilen torbayasa, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Tasarıda reel sektöre yönelik düzenlemelerin önemli bir bölümünün tırpanlanması torba yasayı, kriz paketi olmaktan çıkardı.

 
BİR SİVİLDEN BİR ASKERDEN

İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı AVİ Mizrahi'nin, Erdoğan'ı hedef alan ağır suçlamalarına hem hükümet, hem de TSK son yılların en sert tepkisini verdi.

 
ODADAKİ 'KULAK' YASAYI TAKMIYOR

Türkiye, bir yıldır "ortam dinlemesi terörü" ile sarsılıyor. Yasadışı yöntemlerle ses kaydedilmesi suç olduğu halde bu kayıtların internette yayınlanması engellenemiyor, savcılar harekete geçemiyor...

 
BÖYLE KANDIRIYORLAR

Oy için her şeyi mubah sayan AKP zihniyeti seçim öncesi vatandaşa akla hayale gelmeyen vaadler sıralıyor. Bunlardan en uçuğu ise Tokat'ın Zile ilçesinde yapıldı.

 
BÜYÜK ŞOK

AKP, Bursa Nilüfer ilçesinde başı açık bir hanımı belediye başkan adayı yaptı. Bakan Faruk Çelik önceki gece başkan adayı hanımla ev ev dolaşıp oy istedi. Kapısı çalınan bir seçmen, başkan adayı hanıma "Atatürkçü bir öğretmenim. Sizi bu partiye hiç yakıştıramadım" dedi.

 
YEŞİLİ YOK ETME LOBİSİ ANKARA DA İŞ BAŞINDA

Rize İdare Mahkemesi, Hemşin Vadisi, Çağlayan Vadisi ve Senoz Deresi üzerinde yapılacak santrallar için geçit vermeyince, yatırımcılar Ankara'ya koştu.

 
LİDYALILAR DUYMASIN PARA TÜKENDİ, TAKAS EKONOMİSİ GERİ GELDİ

Ekonomik kriz piyasada nakit sıkıntısına yol açınca, barter (takas) sistemi yeniden popüler oldu. Dubai'den bile Türkiye'yr 'gayrimenkulverelim, karşılığında demir çelik gönderin' teklifi geldi.

 
BANA CİNAYETİ EZBERLETTİLER

Garih cinayeti hükümlüsü Yermez'den yeni iddia: Cinayeti işleyenler kameraya almış, bana rolümü oradan ezberlettiler.

 
BAKANA SOĞUK DUŞ

Emekli öğretmen, oy istemek için kapısını çalan Bakan Faruk Çelik ile AKP'li kadın adaya sert çıktı. "Ben Atatürk ilkelerine bağlı bir ülkenin emekli öğretmeniyim" deyip kapıyı kapattı.

 
İSRAİL'E NOTA

Gazze'de yarısı çocuk 1300 sivil öldüren İsrail'in Kara Kuvvetleri Komutanı Mizrahi, Davos'a karşılık Türkiye'yi soykırımla suçlayınca Ankara israil'e protesto notası verdi, TSK özür istedi.

 
İŞSİZE MÜJDE

Bakan Başesgioğlu açıkladı: Yeni memurlar alınacak, ücret farkı bitecek.

Memur adaylarına müjde. 2009 yılında kamuya 70 bin personel alınacak. Kadro tanımı geliyor. 'Eşit işe eşit ücretle de kamudaki maaş farkı kalkıyor.

 
GENELKURMAY HATTINDAN KONUŞALIM ABİ

Ergenekon zanlısı özel harekatçı ibrahim Şahin'in, tutuklanmasından tam bir ay önceGenelkurmay özel hattından bir generalle yaptığı görüşmenin kaydı savcılıkta.

 
DİNLEME ZABITAYA MI DÜŞTÜ?

Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin 15 gündür kendisini dinlediğini öne sürerek şikayetçi oldu.

 
DEVLETTEN 70 BİN KİŞİYE İŞ

2009 yılında kamunun ihtiyaçlarını karşılamak için 65-70 bin kişi istihdam edilecek.

 
LANETLİ MANŞET ENGENEKON'DAN

Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın akreditasyonunun iptal edildiği bildirilirken, 2003 yılında Cumhuriyetin manşetinden verilen ve dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök tarafından 'lanetlenen' Genç Subaylar Rahatsız' haberini Balbay'a, Ergenekon sanıkları Eruygur ve Tolon'un yazdırdığı ileri sürüldü.

 
RANT İTTİFAKI

Beşiktaş'ta 'yeşil alan' ilan edilen değerli arsada şimdi lüks bir rezidans yükseliyor. 'İş bitirici' ekip, imar değişikliğini CHP'li ve AKP'li belediyelerden ov birliği ile çıkardı.

 
ENCUMEN-İ DANİŞ'TE KARAYALÇIN TELAŞI

Ankara adayı Karayalçın'ın Encümen-i Daniş üyesi olduğu ortaya çıkınca CHP paniğe kapıldı. Gizli heyetin üyesi Sökmenoğlu, "Karadayı Muratları karıştırdı" dedi.

 
GENELKURMAY'DAN İSRAİL'E SERT TEPKİ

Başbakan Erdoğan'ın Davos çıkışı sonrası Tel Aviv yönetimi Ankara ile tansiyonu düşürmüştü. Ancak İsrail Kara KuvvetleriKomutanı Mizrahi'nin sözleri yeniden gerginliğe yol açtı. Genelkurmay, dün yazılı bir açıklama yaparak İsrail'e tepki gösterdi.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 5696 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri