Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Bana bir şey yapamazsın, çünkü arkamda halk var"

19.03.2009 05:04
Arınç: "Hangi darbe teşebbüslerine kimler ön ayak olmuş, gazetecisiyle, iş adamıyla, bürokratlarıyla, kimler el ele vermiş. Bunu hep birlikte görüyorsunuz"
AK Parti Manisa Milletvekili ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, hukuk devletinde çetelere yer verilmemesi gerektiğini söyledi. Çetelere karşı hiçbir zaman boyun eğmediklerini ifade eden Arınç," Biz bununla mücadele ettik. Pes etmedik. Korkmadık. Dimdik ayaktayız. Biz millet iradesiyle geldik, millet iradesiyle gideriz. Beni korkutamazsın, bana bir şey yapamazsın, çünkü benim arkamda halk vardır" dedi.

Manisa Milletvekili ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Batman'ı kale olarak görmediklerini söyledi. AK Parti Batman Belediye Başkan adayı Ziver Özdemir'e destek vermek amacıyla Batman'a geldi.

Batman'ı fethedilecek bir kale olarak görmediklerini ifade eden Arınç, "Seçimler barış içinde bir yarış olsun. Bizim anlayışımızda kesinlikle kaş kaldırmak, kadınları dövmek, çocukları tehdit etmek yok. Kimsenin iradesine ipotek koymaya hakkı yok. Biz Batman'ı fetih edilecek bir kale olarak görmüyoruz" şeklinde konuştu.

Arınç, "Bu ülkede ayrımcılık yapılıyor ve insanların gözyaşı akıyorsa bu topluluk iflah olmaz. Türkiye'de Anayasada yazıldığı gibi gerçekten bir hukuk devleti olmalıdır. Hukuk devletinde çeteler olmaz. Hukuk devletinde mafyalaşma olmaz. Hukuk devletinde, devletin içerisinde bir takım yasa dışı güçler milleti bölmek için faaliyet yapamazlar. Bunlara izin veremeyiz. Bu ülkenin evlatlarını birbirine kırdırmak için hangi planlar sürülmüş, kimler ön ayak olmuş. Hangi darbe teşebbüslerine kimler ön ayak olmuş, gazetecisiyle, iş adamıyla, bürokratlarıyla, kimler el ele vermiş. Bunu hep birlikte görüyorsunuz. Biz eğilmedik, bükülmedik, korkmadık. Bu ülkede bu kadar şebeke varken, başka bir hükümet başka bir parti iktidarda olsaydı üstü kapanıp gider, kapaklanıp giderdi. Ama biz dimdik ayakta kaldık. Başımızı öne eğmedik. Biz bununla mücadele ettik. Pes etmedik. Korkmadık. Biz dimdik ayaktayız. Biz ancak millet iradesiyle geldik. Millet iradesiyle gideriz. Beni korkutamazsın, bana bir şey yapamazsın, çünkü benim arkamda halk vardır" dedi.

Arınç,"Ergenekondu şuydu, buydu benim iktidarımda 55 çete çökertildi. Faili meçhul cinayet kalmadı. Bugün bu işi yapan yarın yakalandı. Meğer bunlar hangi şeytani işlerin içindeymiş hepimiz bunu bekleyip görelim. Bundan sonra bu gibi kişilerin ekmeğine yağ sürülmeyecek. Korkmayacağız. Yılmayacağız. Allah'ın izniyle, biz hamdolsun hep Hak'tan yana olduk. Neye mal olursa olsun hep doğruyu söyleyeceğiz. Sadece ve sadece Allah'tan korkarız. Başka bir şeyden korkmayacağız. Çünkü biz, çok güçlü bir milletiz. Et ve tırnak gibiyiz. Irkçılık yapmıyoruz. İnsan haklarına dayalı hukuk devleti olarak birbirimizi kucaklayacağız" dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri