Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşin içine şeytani bir el girdi ve...

14.04.2012 09:17
Arınç, "Şeytani el işin içerisine girdi ve büyü bozuldu" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü'nce, Üniversite Paneller Serisi kapsamında Uludağ Üniversitesi'nde düzenlenen ''Bölgesel Gelişmeler Işığında Türk Dış Politikası ve Kamu Diplomasisi'' konulu tartışmanın ilk bölümünü izledi.

ŞEYTANİ BİR İÇİN İÇERİSİNE GİRDİ VE...

Bülent Arınç, panelin öncesindeki açılış oturumunda yaptığı konuşmada, Suriye'de yaşanan olayları üzüntüyle ve endişeyle takip ettiklerini söyledi.

10-20 sene evvel harp edecek duruma geldiğimiz Suriye ile dostluk kuruduğunu anlatan Arınç, şunları kaydetti.

''Sıfır sorun politikasında başarılı olduk. Ama bir şeytani el işin içerisine girdi ve Suriye'de büyüyü bozdular. Gene dostluk, insanlık kazanacak, gene de diplomasiyle bu işlerin çözüleceği ümidindeyiz. Yapacağımız şey nedir? Zulmün durdurulması, şiddetin durdurulması, silahların susturulması.''

MUHALEFETE SURİYE ELEŞTİRİSİ

Bülent Arınç, Hükümet'in Suriye politikasına ilişkin eleştiriler konusunda, ''Yapacağımız şey nedir? Zulmün durdurulması, şiddetin durdurulması, silahların susturulması. Ben muhalefetinize hayret ediyorum. Temsilcileri çıkıyor basın toplantılarında konuşuyorlar, 'Ne işimiz var bizim Suriye'de? Niye burnumuzu sokuyoruz oraya? Neden şöyle yapıyoruz?' Be hey arkadaşlar, Allah'tan korkun. Burada öldürülen şu kadar insan, sizin yüreğinizi kanatmıyor mu?'' dedi.

Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Türkiye diplomasi alanında yapacaklarını yapmaya çalışıyor. Ama bir taraftan da Suriye'deki halka insani yardımda bulunmayı da insanlık vazifesi olarak biliyor. Bugün 24 bine yaklaşan mülteci sayısıyla, aynı zamanda açılan koridorlardan insani yardımları Türkiye tek başına omuzluyor. Böyle büyük bir millete de bu yakışır zaten.''

Bu haber toplam 2066 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri