Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bülent Arınç'tan '13 Şehit' Açıklaması

18.07.2011 19:43
Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından bir açıklama yapan Bülent Arınç, 13 askerin şehit olmasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'nın da inceleme yapacağını söyledi.

Bülent Arnıç: Olayla ilgili İçişleri Bakanlığı da inceleme yapacak. Bakanlar Kurulu'nda sınırötesi operasyonu görüşmedik...

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç açıklamalarda bulundu. Arınç Silvan'daki olayla ilgili yeni bir ayrıntı verdi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasına ilişkin açıklamalarda bulundu. 4.5 saat süren bakanlar kurulu toplantısında öncelikli konunun iç güvenlik olduğunu anlattı.

Arınç ayrıca DAP projesine ilişkin konuların ele alındığıın söyledi. Arınç, "Bunun yanında Silvan'da 13 askerin şehit edilmesiyle ilgili olay ele alınmıştır. Genelkurmay'ın bu konu ile ilgili araştırma yapılması kararlaştırılmış. Bununla birlikte İçişleri Bakanlığı da konu ile ilgili bir inceleme yaparak Başbakanlığa bilgi verecektir. Geçen yasama döneminde Meclis Gündemine gelmeyen 30 yasa tasarısı tekrar ele alınmış Meclis'te tekrar gündeme alınması konusu görüşülmüştür."

Bu haber toplam 1400 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri