Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bülent Arınç'tan bir kadın olarak sus açıklaması

01.08.2015 00:05
Bülent Arınç tepkilere neden olan "Bir kadın olarak sus" sözlerinin nedenini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Diriliş Camii'nin açılışında gündeme ilişkin konuştu. Geçtiğimiz günlerde mecliste yaptığı konuşmasında "Suskadın. Bir kadın olarak sus" sözleri nedeniyle eleştirilere hedef olan Arınç, "Ben hiçbir kadına, hiçbir kadının hayat hakkına söz hakkına karşı çıkmış bir insan değilim" ifadesini kullandı ve şu şekilde konuştu;

"NEDEN PKK'YI LANETLEMİYORSUNUZ DEDİM"

"Meclis'te iki soru sordum. Bunun cevabını hala alamadım. Bunu cevabını veremeyenlerde bana hakaret ederek günlerini geçiriyorlar. Bu soruyu bir kez daha soruyorum; Ceylanpınar'da evinde uyumakta olan iki tane gencecik polisimize kapıdan veya pencereden girerek henüz soruşturma safhasında uykudayken enselerine kurşun sıkarak öldüren katiller kendilerini üstlenerek ifade ettiler. 'Biz HPG unsurlarıyız.' Yani PKK'nın bir kolu. Bunlar üstlendi bizde cezalarını vereceğiz. Bir binbaşımız Malazgirt'te eşi ve çocuğuyla bir eve yemeğe gitti. Yemekten çıktı arabasında vuruldu. Onu da yine PKK üstlendi. Bende Meclis'te bunlardan hiç bahsetmeyen isimlerini ağzına bile almayanlara döndüm dedim ki; bu iki alçakça cinayeti PKK üstlendiğine göre siz niçin bunları lanetlemiyorsunuz? Niçin bu PKK terörüne karşı çıkmıyorsunuz da bu insanlardan gerilla diye bahsediyoruz? Gürültü oradan koptu.

Bülent Arınç'tan bir kadın olarak sus açıklaması VİDEO

"CAV CAV CAV KONUŞAN BİR KADINA ARTIK SUS DEDİM"

Lanetliyoruz, kınıyoruz diyemediler. Cav cav cav konuşan bir kadına da artık sus hanımefendi demeyi neredeyse bana suç olarak gördüler. Benim PKK teröristlerini ' niye kınamıyorsunuz' sözüme verdikleri cevap 'sen bir kadına nasıl sus dersin.'

"KUSURA BAKMASINLAR.."

Peki o kadıncağız ne diyordu, "Sus bunları konuşma, PKK'yı bilmem ne yapma." Kusura bakmasınlar, burada PKK'nın bizzat üstlendiği cinayetleri lanetleyemeyen, PKK terörist bir örgüttür diyemeyenlerle onlar ne derse desin paylaşacak hiçbir ortak değerimiz yoktur. Milletimiz onları çok iyi tanıyor. Onların Meclis'teki uzantıları olarak biz görevlendirdik diyorlarsa bizde onları millete havale ederiz.

Bülent Arınç: Bir kadın olarak sus VİDEO

"BU İNSANLARLA PAYLAŞACAĞIMIZ HİÇBİR ŞEY YOKTUR"

Siyasetçilerin de teröristle mücadelede hükümetimize, parlamentomuza destek vermeleri gerekir. Onların desteği olmasa bile biz terörizmin hakkından geleceğiz inşallah ama insanlık onu gerektirir ki bir alçakça cinayete bile üzülsünler bunu yapan failleri lanetlesinler bizimi için o bile yeterli. Bunu yapmayan insanlarla paylaşacağımız hiçbir şey yoktur."

Bu haber toplam 1534 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri