Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bülent Arınç'tan Ekmeleddin İhsanoğlu'na isim eleştirisi

28.06.2014 00:40
Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bahçeli ve Kılıçdaorğlu'nun ismini söylemekte zorluk çekmesi üzerine "Bana zaten Ekmel Bey derler" diyen Ekmeleddin İhsaoğlu'nu eleştirdi.

 CHP ile MHP'nin ortak çatı aday gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu'nun ismi ilk günden beri tartışma konusu olmuştu. Hem CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hem MHP lideri Develt Bahçeli, Ekmeleddin ismini telaffuz etmekte zorlanmıştı. Bunun üzerine İhsanoğlu, "Bana zaten Ekmel Bey derler" diyerek ismini kısaltmıştı. 24 TV'nin Anakara Temsilcisi Yaşar Taşkın Koç'un programına konuk olan Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç bu konuda İhsanoğlunu eleştirdi.

İHSANOĞLU'NA OBAMA ÖRNEĞİ

Arınç, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun özellikle CHP'li seçmene sevimli gözükmeye çalıştığı için ismini yumuşattığını ve isminde geçen "din" kelimesini çıkarttığını öne sürdü. ABD Başkanı Barack Obama'nın seçimden sonra Beyaz Saray'daki yemin törenindeki tutumunu örnek gösteren Arınç, "Yemin töreninde 'Barack Obama' diye hitap edilince Obama çıkıp 'Hüseyin Barack Obama' diye düzeltmişti. İsminden ve kimliğinden gocunmadığını göstermişti" dedi. Arınç, "bugün isminden vazgeçen yarın başka değerlerinden de vazgeçebilir" diyerek sözlerini bitirdi.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 1388 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri