Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bülent Arınç'tan Fazıl Say'a: Bunun hesabını vereceksin

19.04.2013 01:29
Bülent Arınç, Fazıl Say'ın cezasının açıklanması sonrası açıklamalarda bulundu.

Piyanist ve besteci Fazıl Say, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerin yaptığı açıklamalar nedeniyle açılan davada kendisine verilen 10 ay hapis cezasının ardından kararı eleştirmişti.

ARINÇ: FAZIL SAY BUNUN HESABINI VERECEKSİN

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Fazıl Say'ın eleştirisine sert tepki gösterdi. Türkiye'de Genelkurmay Başkanlarının da savunma yaptığını hatırlatan Arınç,

"Başkalarının inancına hakareti esas alırsan, bunun bir yaptırımı varsa ve bu kanun şu kadar yıldan beri geçerliyse, işte say sen de say demeye gerek yok. Türkiye'de suç işleme imtiyazına kimse sahip değil, nicekomutanların, muvazzaf veya emekli yargılandığı bir Türkiye'deGenelkurmay başkanlarının kendilerine isnat edilen suçlar nedeniyle bugün savunma yapar noktaya geldiği bir Türkiye'de, yani Fazıl Say'ın hangi özelliği var ki suçlanmasın veya mahkeme önüne çıkmasın. Sen yaptığın suç teşkil ediyorsa, bunun hesabını rahatlıkla vereceksin veya benim yaptığım yanlışmış, herkesten, her inançlı insandan özür diliyorum diyeceksin, yok öyle beş kuruşa simit devri geçti." şeklinde konuştu. 

Bu haber toplam 1630 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri