Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BÜLENT ARINÇ'TAN GEZİ PARKI AÇIKLAMASI

01.06.2013 12:54
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: Bülent Arınç : 'Burada AVM istemiyoruz' diyenlere biber gazı sıkmak yerine ikna edici çalışmalar yapılmasını faydalı görüyorum" dedi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet SözcüsüBülent Arınç, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara ilişkin, "Mahkeme oradaki yapılaşmanın durdurulmasına yönelik karar verdi. Bu süreçte, 'AVM yapılmasın' diyen insanlara biber gazı sıkma yerine 'buraya gerçekte şu yapılıyor' denilerek ikna sürecine gidilmelidir." dedi.

Arınç şunları söyledi:

"Dünkü görüntüler fevkalade zor görüntülerdir, kötü görüntülerdir, yanlış görüntülerdir. Bu gösteriler sırasında zarar gören çevreye duyarlı insanlarımız vardır. Onlar adına çok üzüldüğümü ve onlara 'geçmiş olsun' dileklerimi ifade etmek istiyorum. Maalesef aralarına katılan birtakım provokatörlerin meseleyi farklı bir boyuta çekmek istemeleriyle istenmeyen görüntüler meydana gelmiştir"

BIRAKIN AVM'YE ORTAK OLMAYI AY SONUNU ZOR GETİREN İNSANLARIZ

Seçim bölgesi Bursa'da partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Başbakan Yardımcısı Arınç, oğlunun parkta yapılacak AVM'ye ortak olacağı yönündeki iddialara da sert cevap verdi. Arınç, "Mahkeme kararının infazı sırasında en azından faaliyetler durdurularak ikna sürecine gidilmeli. Oğlumun ortak olduğu yönünde internette iftira atıldı.Bu büyük bir alçaklıktır. Bundan büyük iftira, ahlaksızlık düşünemiyorum. İnternet dünyasında yalan ve iftiralarla insanların samimi duygularını huzurunuzda kınıyorum. Benim bir tane oğlum var, bir firmada ücretli çalışıyor. Babası olarak benim, evladım olarak da onun maaşımızdan başka gelirimiz yok. Yaşantımız ortadadır. Helalimiz kazandığınız maaşla hayatımıza bırakın AVM'de ortaklık olmayı ay sonunu zor gettiren insanlarız." diye konuştu.

cihan

Bu haber toplam 2094 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri