Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bülent Ersoy mirasını Diyanet'e bağışlıyor

10.12.2014 11:39
Ünlü sanatçı mirasını Türk Eğitim Vakfı ile Diyanet Vakfı’na bırakmayı düşündüğü, Mehmetçik Vakfı’na ise bağış yapmayacağı açıklandı.

Bülent Ersoy, böbreğindeki rahatsızlık nedeniyle dün hastaneye gitti. Burada menajer Fevzi Siverek, Ersoy'un mirası konusunda sorulan soruları yanıtladı.

BÖBREK RAHATSIZLIĞI VAR

Ersoy’un sağlık durumu hakkında bilgi veren menajeri Fevzi Siverek, sanatçının böbrek taşı nedeniyle sık sık hastaneye gittiğini belirterek “Yıllar önce Adana’da uğradığı silahlı saldırıda sol böbreğini kaybetmişti. Kalan tek böbreğinde de taş var, o nedenle tedavi görüyor. Doktorlar ameliyatın risk taşıdığını söylüyor, taşı doğal yollardan düşürmeye çalışıyorlar” dedi.

MİRASI DİYANET'E VE TÜRK EĞİTİM VAKFI'NA

Siverek, sanatçının mirasını ikiye böleceğini, yarısını Türk Eğitim Vakfı’na, diğer yarısını da Diyanet Vakfı’na bağışlayacağını açıkladı.

MEHMETÇİK VAKFI'NA BAĞIŞ YAPMAYACAK

Zeki Müren’in mirasını Mehmetçik Vakfı’na bağışladığı hatırlatılan Siverek, Diva'nın darbe döneminde yasaklı olduğunu ve tüm haklarının elinden alındığını; bu yüzden askere çok kırgın olduğunu söyledi: "Kesinlikle Mehmetçik Vakfı’na bağış yapmayacak"

CAMİ VE KUR'AN KURSU YAPTIRMAK İSTİYOR

Bülent Ersoy'un mirasıyla cami ve Kur'an kursu yaptırmak istediğini ifade eden Siverek, bunları yapacak kadar birikimi olduğunu vurguladı.

ERSOY'UN MAL VARLIĞI

-İstanbul'da 28 daire

-Fenerbahçe'de bir sauna salonu

-Fethiye'de benzin istasyonu

-TT Arena'nın yapımında da kullanılan kule vinç ve 5 adet iş makinesi

-Sultans Restoran'da ortaklık

-600 bin dolar değerinde olduğu tahmin edilen takı ve kürk

-Mercedes otomobil

-Marmaris'te bir koy

-Bodrum'da bir villa

-Antalya'da bir daire

Bu haber toplam 3236 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri