Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bülent Keneş'ten Levent Gültekin çarpıtması!

28.02.2015 13:21
Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, Levent Gültekin'in yazılarına son vermesiyle ilgili Amberin Zaman'la girdiği tartışmada ipe sapa gelmez iddialar ortaya attı.

Hükümetle girdiği kavgadan dolayı zor günler geçiren Gülen Cemaati ve kalemleri, Türkiye'de olup biten her şeyden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti suçlamayı sürdürüyor.

Bülent Keneş, İnternethaber.com ve Gazeteciler.com yazarı Levent Gültekin'in, ayrılmasına ilişkin sosyal medyada yalan yanlış bilgiler paylaştı.

İnternethaber Grup Başkanımız Hadi Özışık'ın Cumhurbaşkanı'nın Gültekin'in gidişiyle 'asla ve katta' ilgisi olmadığını söylemesine rağmen Keneş, bu açıklamaları twitter'da çok net bir şekilde çarpıttı.

AMBERİN ZAMAN CEMAAT'E YÜKLENDİ, KENEŞ YAZARI KÜPLERE BİNDİ

Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman'ın dün köşesinde Cemaat'in yayın organı Samanyolu TV'ye yapılan operasyon sonrasında kanalın genel yayın yönetmeni Hidayet Karaca'nın tutuklanmasındaki detaylara dikkat çekerken, gazeteci Levent Gültekin'in köşesini kapatarak yazılarına son vermesi konusunda Gülen Cemaati'ne yüklendi. Amberin Zaman konuyla ilgili köşesinde şöyle yazdı:

"Bakınız medya bu hafta bir 'kurban' daha verdi. Son dönemde pırıltılı ve cesur çıkışlarıyla medyada starlaşan Levent Gültekin'den söz ediyorum. Gazeteciler.com sitesindeki köşesini kapatmak zorunda kaldı. Nedenlerini sitenin sahibi Hadi Özışık kendince anlatmaya gayret etti. Gültekin de bir şeyler karaladı. Ama kimse ikna olmadı. Çünkü iktidarın İslami ekolden yani kendi içlerinden çıkan yazardan ne denli rahatsızlık duyduğu biliniyordu.

Dün Hadi Özışık aradı. Cumhurbaşkanı'nın Levent'in gidişiyle 'asla ve katta' ilgisi olmadığını ifade etti. Levent'i sorun edenlerin Erdoğan'ın etrafındaki 'Pargalılar' olduğunu savundu. Ve ekledi: "Takriben dört yıl önce Levent'in kellesini ilk isteyen taraf Cemaat'ti. Cemaat'i çok eleştiriyordu. Cemaat'ten bazı isimler Levent'i göndermem gerektiğini söylüyorlardı."

Dün bahsi geçen isimlerden birini aradım. "Bazı arkadaşlar" konusunda "sohbet" edildiğini ama Levent'in kovulması için baskı yaptıklarının "tamamıyla yalan" olduğunu belirtti."

KENDİLERİNE MALZEME YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR

Amberin Zaman'ın Hadi Özışık'ın açıklamalarını Cemaat'ten de teyit ettirip yazması üzerine Twitter'da Bülent Keneş, Amberin Zaman'a saldırmaya başladı.

Keneş, Zaman'ın köşesinde Hadi Özışık'ın Levent Gültekin'e ilişkin sözlerini hiçbir bilgiye dayanmadan ve sırf kendi savaşlarına malzeme yapmak için yalan olduğunu ileri sürdü:

"@amberinzaman azıcık akıl yürütseydiniz Hadi'nin doğru söylemediğini anlardınız!" dedi.

Bunun üzerine Amberin Zaman, "Evet akılsızım Bülent bey bu bana gazeteniz tarafından daha önce de söylenmişti. @bkenes" dedi.

Keneş buna karşılık, "Pardon ama "akılsız" demedim, doğru olmazdı... Doğrusu şu "çok akıllısınız" ama bir o kadar da kötü niyetlisiniz... @amberinzaman" şeklinde tweet attı.

HADİ ÖZIŞIK YAZDI: LEVENT GÜLTEKİN NEDEN AYRILDI? (TIKLA-OKU)

ekran-resmi-2015-02-28-10.29.36.png

Tartışma şöyle devam etti:

Bülent Keneş: Büyük bir lütufmuş gibi bir meslektaşınıza sahip çıkma çabası gösteriyorken bile, Hizmet'e çamur atmanız düşündürücü! @amberinzaman

Amberin Zaman: Siz devam edin. Çamur atan kim acaba.Herkes görüyor. @bkenes

Bülent Keneş: "Çamur" mu oldu, somut bir yazınız hakkında konuşuyoruz! "Kibirle" suçlamayı çok seversiniz... dikkat edin o sınıra girmeyin. @amberinzaman

Amberin Zaman: Dikkat edin ne demek?Beni tehdit mi ediyorsunz?Konunun esas muhataplarına öfkenizi kusun. @acikcenk de benzer iddialarda bulundu - Hangi sınırdan bahsediyorsunuz? Siz de net konuşun hadi..Karalayan yayınlara mı başlaycaksınız hadi buyrun...

Bülent Keneş: Tehditle ne alakası var. Hani Hizmet'i habire "kibirle" suçluyorsunuz,eleştiri karşısında tavrınızı ifade ediyorum! @amberinzaman- @amberinzaman "eleştiriye tahammülsüzlük" ve kibir sınırından bahsediyorum, hani Hizmet'i sürekli suçladığınız o tahammülsüzlük ve kibir!

ekran-resmi-2015-02-28-10.30.39.png

 

Bu haber toplam 3076 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri