Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bunlar Gazeteci Değil Terörist!

16.09.2013 01:06
ETÖ’nün medya ayağı olan Oda TV’nin imtiyaz sahibi Soner Yalçın ve ekibi, gazeteci değil terörist gibi hareket ediyor.

Oda Tv’de, Gezi çapulcularının sokaklarda barikat kurması ve polislerin çalışmalarını engellemek için ateş yakmasına ilişkin fotoğraflar yayınlandı ve fotoğraf altlarına, “İstanbul’da yeni barikatlar kuruluyor, barikatlar sağlamlaştırılıyor” yazıldı. Suç niteliğindeki eylemler “Devrim” olarak tanımlandı.

Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında açılan Oda TV dâvâsında yargılanan Oda TV İmtiyaz Sahibi Soner Yalçın ve ekibi gazeteci değil terörist gibi hareket ediyor. 
Hatay’da Ahmet Atakan’ın düşerek ölümünü, ‘Polis öldürdü’ diye çarpıtan ve halkı sokağa davet eden Oda TV adlı internet sitesi, dün gece gerçekleşen eylemlerde çektiği fotoğrafların altına gazetecilik etiğiyle bağdaşmayan ifadeler kullandı.

“BARİKATLAR SAĞLAMLAŞTIRILIYOR”

Oda Tv’de; Gezi çapulcularının sokaklarda barikat kurması ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çevik Kuvvet polislerinin çalışmalarını engellemek için ateş yakmasına ilişkin fotoğraflar yayınlandı ve fotoğraf altlarına “İstanbul’da yeni barikatlar kuruluyor, barikatlar sağlamlaştırılıyor” ifadeleri kullanıldı. Sitede; eylemler “Devrim” olarak tanımlandı. Ayrıca sitede; Eskişehir’de trenlerin işgal edilmesi de övüldü.

BU GAZETECİLİK DEĞİL MİLİTANLIK

Oda TV’nin internet sitesinde, Gezi eylemcilerinin sokak ve caddelerde barikat kurması ve ateş yakılması şöyle övülüyor:
“İstiklal’de yeni barikatlar kurularak barikatlar sağlamlaştırılıyor” 
“Sıraselviler’de barikatlar yeniden kuruluyor”
“Bir başka sokakta daha barikat kuruldu”
“Cihangir’de sokaklar barikatlar kurulmaya devam ediyor”
“İstiklal’de barikatlar güçlendiriliyor”
“Söğütlüçeşme Caddesi girişinde konuşlanan polis buradan Bahariye’ye gaz atıyor. Yoğurtçu Parkı’na inen yolda barikat var”   
Savcıların, terör öven Soner Yalçın ve ekibi hakkında TCK 312/1. maddesi kapsamında soruşturma açmaması dikkat çekiyor.HABERVAKTİM

Bu haber toplam 1494 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri