Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Burak Can son yolculuğuna uğurlanıyor

13.03.2014 17:27
İstanbul Okmeydanı'nda göstericiler tarafından öldürülen 22 yaşındaki Buran Can Karamanoğlu Türk bayraklarıyla son yolculuğuna uğurlanıyor.

Kasımpaşa Kulaksız'da Burakcan Karamanoğlu (22) başına isabet eden kurşunla can verdi.

Burakcan'ın ölümünü duyan ve sosyal medyadan yapılan çağrılarla mahalleye gelen binlerce kişi slogan atarak Okmeydanı'na yürüdü. 

Baba Halil Karamanoğlu "Benim sağ ve solla herhangi bir işim yok. Biz hep beraber Türk milletiyiz, Türküz. Bizim vatanımız tek. Bu olayları tasvip etmiyoruz. Herkesin evladı var. Benim canım yanıyor. Yazık günah bu millete, bu çocuklara yazık. Bütün gençlere yazık" dedi.

Burakcan, Konak Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından büyük kalabalık eşliğinde omuzlarda Piyale Paşa Cami'ne getirildi.

Burakcan dualar ve sloganlar eşliğinde Giresun'a uğurlanıyor... 

Burakcan'ın öldürülmesi ile ilgili olarak Çamoluk Derneği Başkanı olan yazarımız Fatih Aydın bir mesaj yayımladı:

Berkin Elvan'ın ölümünü bahane eden gruplar 21 yaşında Alucralı bir hemşehrimizin hayatını kaybetmesine sebep olmuştur. Hemşehrimizin cenazesi bugün İkindi Namazını müteakip Okmeydanı Piyalepaşa Camii'nden kaldırılacaktır.
 
Cenaze bahanesi ile terör estirenleri ve memleketin bekasını tehdit eden her türlü girişimi şiddetle kınıyoruz.

İster KCK tutukluları için halay çeksin, isterse elinde sapan polise taş atsın... Ölen bir çocuktu... 14 yaşında Berkin Elvan'ı o kıyamete gönderen ebeveynlerine kimse laf söylemiyor. Enteresan!
 
Ekmek almak bahane idi... Peki Gezi olayları sırasında göstericilerin attığı molotofla vefat eden küçücük kızımız Serap Eser ''çocuk'' değil miydi? Berkin için ortalığı yıkanlar o yavru için ses çıkarmadı. Peki dün gece... Berkin'in cenazesine katılma bahanesi ile sağa sola rastgele ateş eden ''Memleket Düşmanı'' tazecik bir delikanlıyı 21 yaşında hayattan kopardı. Ne olacak şimdi? Berkin için sokakları ateşe verenler Burak Can için de sokağa çıkacaklar mı? Elbetteki hayır! Çıkmasınlar da zaten. Sokak karanlıktır, sokak kirlidir, sokak hiç bir şey için sonuç alınamayacak yerlerdir. Sokak karmaşadır, sokak darbedir! Berkin'e, Serap'a, Burak Can kardeşimize Allah (CC)'tan rahmet diliyorum. Ve onların büyük dedikleri, baba dedikleri, anne dedikleri, abla dedikleri, abi dedikleri insanlara da akıl fikir diliyorum.
 
Burak Can kardeşimizin bugünkü cenazesine katılacak tüm hemşehrilerimizi sağduyuya davet ediyorum. Bizlere yakışan şekilde, metanetle ve dualarla kardeşimizi ebediyete yolculayalım inşaallah. Başkaları gibi olmayalım. Sakin olalım, memleketimize zarar verecek her türlü şiddetten uzak duralım.

Saygılarımla

Fatih Aydın
ÇAMOLUK DERNEĞİ BAŞKANI 

 

Bu haber toplam 1376 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri