Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Holiganların Akla Zarar İfadeleri

12.05.2011 21:46
Tutuklanan 5 zanlının, ifadeleri, yaşananların iç yüzüne ilişkin önemli detaylar sunuyor.

Bursaspor ile Beşiktaş arasında geçen cumartesi günü oynanması gereken maç öncesi saha dışında çıkan olaylar nedeniyle dün tutuklanan 5 zanlının, mahkemede verdikleri ifadelerinde, yaşananların iç yüzüne ilişkin önemli detaylar yer alıyor.

Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesince dün tutuklanan Mehmet S, Mehmet C, Aydın A, Emre A. ve Yasin Y, olaylar öncesi ve sırasında yaşadıklarına ilişkin farklı iddialar ortaya attı.

Garsonluk yaptığını dile getiren 18 yaşındaki Mehmet S, ifadesinde, olay günü, iş yerinden haftalığını aldıktan sonra arkadaşlarıyla Bursaspor-Beşiktaş maçına gitmeye karar verdiğini, evden çıkarken yanına aldığı palayı, sağ bacağından aşağı sarkıtarak eşofmanının lastiğine sıkıştırdığını belirtti.

Stat yakınlarına geldiğinde olayı gördüğünü belirten Mehmet S, ''Polislerin üzerine saldırması üzerine alkolün de etkisiyle palayı belinden çıkardığını'' öne sürerek, ''Palayı çıkardım ve polis panzerinin lastiğini kestim. Ancak bu işi yaparken beni kimse yönlendirmedi. Ben herhangi bir örgüte de üye değilim. Taraftar derneğine üye değilim. Kimseden emir ve talimat almadım. Fikir birliği içinde de bulunmadım. Olaydan dolayı pişmanım'' dedi.

Günlük işlerde çalışan 25 yaşındaki Yasin Y. ise maç öncesi kullandığı uyuşturucu hapın da etkisiyle kontrolünü kaybettiğini iddia ederek, ''Polise taş atan gruba rastlayınca ben de aldığım uyuşturucu hapın etkisiyle birkaç kez taş attım. Ancak attığım taşlar kimseye denk gelmedi'' ifadesini kullandı.

Olay günü kombine biletle maça giderken kendini bir anda olayların içinde bulduğunu öne süren ve ''Satış elemanı'' olduğunu dile getiren 27 yaşındaki Mehmet C. de, ''Toplum psikolojisi içinde galeyana gelerek'' polislere birkaç kez taş attığını iddia etti.

İşsiz olduğunu beyan eden, ''Geçimimi ailem sağlıyor'' diyen 30 yaşındaki Aydın A. da Bursaspor-Beşiktaş maçına gitme niyetinde olduğunu, ancak olaylar nedeniyle stada giremediğini, bazı kişilerin polise taş atmaları üzerine bu eylemi engellemeye çalıştığını öne sürdü.

Aydın A, ''Kesinlikle ben polise taş atmadım. Olaydan sonra üzerimde bulunan kombine bileti tribün lideri S.K.'dan almıştım. Bedelsiz biletlerden de haberim yoktu. Suçlamaları kabul etmiyorum'' dedi.

İşçi olduğunu söyleyen 20 yaşındaki Emre A. da, polise taş atmadığını, aksine atanları engellemeye çalıştığını, bu sırada isabet eden taşlardan yaralandığını öne sürdü.

Biber gazı sıkılmasına sinirlenerek bir kez basın mensubuna taş attığını itiraf eden E.A, ''Olaylardan ötürü pişmanım. Maç öncesinde bazı grup liderleri olarak tanıdığım kişilerin Beşiktaş taraftarlarının Bursa'ya sokmamak için toplantı yaptıklarını duydum ancak doğru olup olmadığını bilemem'' yönünde ifade verdi.

Olaylar nedeniyle 5 zanlı dün tutuklanmıştı.


 

Kaynak:
Bu haber toplam 1430 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri