Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

40 yıldır çöpülüktü artık temizleniyor!

23.08.2012 11:44
Bursa'da, Gemlik ile Orhangazi ilçelerinin 40 yıl boyunca çöplük olarak kullandıkları Gemlik- Orhangazi karayolu 13. kilometredeki alan, rekreasyon projesi kapsamında temizleniyor.

Gemlik'te, çöplerin Bursa Katı Atık Depolama Sahası'na yönlendirilmesi sonrasında çöplük alanında yoğun bir çalışma başlatıldı. Cihatlı köyü mevkiindeki bölgede Gemlik Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz ile incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, daha yaşanabilir ve sağlıklı bir Bursa adına çevre yatırımlarını devam ettirdiklerini söyledi. 62 bin metrekarelik alanda ıslah çalışmalarına başladıklarını kaydeden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eski çöplük alanının üzerinin örtüleceğini, havalandırma bacalarıyla metan gazı zehirlenmesi tehlikesinin önleneceğini ve bölgeye çevreye uyumlu yeşil bir alan kazandıracaklarını açıkladı.

Gemlik Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz ile çalışmaları yerinde inceleyen Recep Altepe, şantiye yetkililerinden de bilgiler aldı. Altepe, yeşillendirmeye yönelik rekreasyon projesinin bir milyon liraya mal olacağını ifade etti.

Refik Yılmaz da Recep Altepe’ye teşekkür ederek, altyapı, yatırım ve tesisleşmenin ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çevre problemlerine de duyarlı olduğunu hatırlatarak, rüzgârlarla Gemlik bölgesine doğru gelen dumanların, pis kokuların ve kötü görünümün önüne geçildiğini söyledi. Yılmaz, “Önemli bir çevre sorununa el atılmış oldu. 40 yıldır çöplük alanı olarak kullanılan bölge yeşil alana dönüştürülmekte. Gemlik ve Orhangazililere hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Bu haber toplam 2522 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri