Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bursa Genç Aşıkların Ölümünü Konuşuyor

28 Ocak 2009 / 14:03
Bursa, 3 ay önce severek birbiriyle evlenen 21 yaşındaki iki aşığın 2 gün arayla intiharını konuşuyor.
Bursa, 3 ay önce severek birbiriyle evlenen 21 yaşındaki iki aşığın 2 gün arayla intiharını konuşuyor. Özlem hemşire ailesi karşı çıkmasına rağmen aşık olduğu güvenlikçi Enis ile kaçarak evlendi. Ancak girdiği bunalım önce onu, 2 gün sonra da eşini ölüme sürükledi. Çok sevdiği eşinin ölümüne dayanamayıp dün gece bir otele giden Enis Kart, "Beni onun yanına gömün" diye not bırakarak canına kıydı.

Bursa'da özel bir hastanede hemşirelik yapan Özlem Kart, ailesinin evlenmesine karşı çıktığı Enis Kart ile 3 ay önce kaçarak evlendi. Beşevler Mahallesi'nde oturmaya başlayan Özlem Kart, bunalıma girdi. Önceki gün ablasına, "Artık canıma tak etti, bakkala ip almaya gidiyorum" diye mesaj attı. Bundan sonra da evde canına kıydı. Genç kadının cansız bedenini kayınvalidesi buldu.

Bu ölüm en çok 3 aylık eşini yıktı. Özlem Kart, dün İnegöl ilçesi Yenice beldesinde toprağa verilirken, eşi Enis Kart ise dün geceyi bir otelde geçirdi. Son defa ağabeyine cep telefonundan, "ben de öleceğim, beni onun yanına gömün" diye yazan Kart, kendisini asarak hayatına son verdi.

Otel görevlileri tarafından cesedi bulunan Enis Kart'ın cansız bedeninin yanında aynı not el yazısıyla yazılmış halde bulundu. Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından genç adamın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Adli Tıp Kurumu'nda gazetecilere açıklama yapan acılı baba Hikmetullah Kart, "Birbirlerini çok sevdiler. Kaçarak evlendiler. Kızın babası ve annesi Özlem'e baskı yapıyordu. Gelinim bunaldı. Çok mutluydular. Hiç bir problemleri yoktu. Ama bu mutluluğa gölge düşürdüler. Şimdi mutlu olsunlar" dedi. Çiftin yakınları adli tıp önünde gözyaşlarına boğuldular.
Bu haber toplam 1670 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri