Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç: 28 Nisan'da derslerini aldılar

13.05.2011 22:57
Bursa'da seçim çalışmalarına devam eden ARınç 27 Nisan muhtırasını hatırlatıp, 'Artık derslerini aldılar' dedi

Bülent Arınç, 'artık topuk selamı verip, 'Cumhurbaşkanım' diye söze başlıyorlar.'

HANIMEFENDİ'NİN ELİNİ SIKMAKTAN ÇEKİNDİLER AMA..

DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 27 Nisan akşamı kendilerine aba altından sopa gösterildiğini ve korkup kaçacaklarının zannedildiğini belirterek, "28 Nisan sabahı derslerini aldılar. Sen benim emrimde bir memursun. Anayasaya, babayasaya karışma" dedi. Cumhurbaşkanını parlamentonun seçtiğini söyleyen Arınç, "Sen oturduğun yerde oturacaksın. İş bitti. 4 ay gecikmeyle Cumhurbaşkanını seçtik. Hanımefendinin elini sıkmaktan kaçtılar. Şimdi aradan 3 yıl geçti. Her şey normalleşti. Artık topuk selamı verip, 'Cumhurbaşkanım' diye söze başlıyorlar. Köşe kapmaca oynamaktan vazgeçtiler" diye konuştu.

AK Parti Bursa milletvekili adayı olan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Girişimci İş Adamları Derneği'nin (BUGİAD) İnegöl Şubesi tarafından dün gece düzenlenen '2023 Nasıl Bir Türkiye' konulu yemeğe katılıp, bir konuşma yaptı.

Bazı kesimlerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İmam Hatip Lisesi mezunu ve eşinin başının örtülü olmasından rahatsızlık duyduğunu söyleyen Arınç, "Bizim çizgilerimiz belli. Birbayana, 'Üstünde, başında ne var?' diye sormayız" dedi.

EŞİMİN BAŞINDAKİ ÖRTÜYLE İFTİHAR EDİYORUM

Kendisinin TBMM Başkanı seçildiğini hatırlatan Arınç, dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i eşiyle birlikte yurt dışına yolcu ettikleri bir törende tepki gördüklerini ifade ederek, şunları anlattı:

"Biz de Cumhurbaşkanı'nı uğurlayacağız diye seviniyoruz. Benim de eşimi değiştirecek durumum yok. Çift hanımım yok. Benim hanımım da Demirkapı'dan Hafız Elmas'ın kızı Münevver hanım. Bir Çerkez kızı. Cumhurbaşkanı'nı uğurlayacağım diye başını açacak durumu yok ki. Biz nasılsak öyleyiz. Meclis Başkanı'nın eşinin başında örtü varsa, buna herkesin saygı duyması lazım. Havaalanına gittik. Maalesef Türkiye'de ihtilal oldu. 'Burada nasıl olur da kamusal alana Meclis Başkanı'nın eşi başörtüsü ile gelir.' Ben de şaşırdım. Yıllardır bu işin içindeyim ama bu düşmanlık da neyin nesi? Kendimizi savunduk. Neresi kamusal alan? Havaalanına gelmiş her insana başındaki örtüyü mü çıkaracaksın? Ben eşimin başındaki örtüsüyle iftihar ediyorum ve uzanacak dilleri de lanetliyorum. Bunu bütün hanımlarımız için istiyorum."

TÜRBANDAN ÖNCE SEN ŞAPKA KANUNU UYGULA

Kanunlara saygılı olduklarını belirten Arınç, üniversitelerde başörtüsünü yasaklayan bir kuralın olmadığını da söyleyerek, "Hukuku benden iyi mi bileceksiniz? Türkiye'de 'Devrim Kanunları' diye iki tane kanun var. Bir tanesi şapka ihdası. Sen o kanunu uygula bakalım. Sayın valim, kaymakamım hani şapkanız? İkinci madde ise ruhani liderlerin hangi kisveyi giyeceği yönünde. Türkiye'de bayanların kıyafetini düzenleyen hiçbir kanun yok. Burası Katanga mı yahu? Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde böyle bir şey olabilir mi?" diye konuştu.

"28 NİSAN SABAHI DERSLERİNİ ALDILAR"

Konuşmasında, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi yaşanan süreci de değerlendiren Arınç, Abdullah Gül'e, Milli Görüş geleneğinden geldiği, eşinin başının kapalı olması yüzünden karşı çıkıldığını, olayların 27 Nisan akşamı yayınlanan bildiriye kadar getirildiğini söyledi.
"27 Nisan akşamı bize aba altından sopa gösteriyorlar. Zannettiler ki korkup kaçacağız" diyen Arınç, şöyle devam etti:

"Çünkü bunun geçmişte örnekleri var. Şapkasını zor kurtardı birileri. Bizi de öyle zannettiler. 28 Nisan sabahı derslerini aldılar. Sen benim emrimde bir memursun. Anayasaya, babayasaya karışma. Cumhurbaşkanını parlamento seçecek. Sen oturduğun yerde oturacaksın. İş bitti. 4 ay gecikmeyle Cumhurbaşkanını seçtik. Hanımefendinin elini sıkmaktan kaçtılar. Şimdi aradan 3 yıl geçti. Her şey normalleşti. Artık topuk selamı verip, 'Cumhurbaşkanım' diye söze başlıyorlar. Köşe kapmaca oynamaktan vazgeçtiler. Şimdi hepsi sırada. 'Hoş geldiniz' diyorlar. Türkiye'nin normalleşmesi için bize düşen sabır."

Bu haber toplam 1416 defa okunmuştur
üslupmuş
kemal can
ordunun itibarının zedelenmesi bu kadar önemlide, parlementonun itibarının hiç mi önemi yok? o parlementodakini halk seçiyor, ordudakini kim seçiyor. denebilirki parlemntonun itibarını kendileri korusun, doğru. ordunun itibarını da ordu kendisi korusun. ayrıca milletin değerlerine bu kadar yapancılaşan, aşağılayan, adeta küfür eden ordu içindeki parazitlrin itibarını korumak ta sanırım sayın yorumcu size kalmamış.
15 Mayıs 2011 Pazar 02:04
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
üslup
mehmet yılmazoğlu
ne kadar seviyesiz bir üslup..asker, askere selam verir. ne olursa olsun, ordunun itibarını zedelememek gerekir. siyasetçi bülent arınç'a sormak lazım, 28 Şubat'ta niye kuyruğunuzu kıstırıp kaçtınız. ve bugünkü 8 yıllık iktidarınıza rağmen hala 28 Şubatın izleri silinebilmiş değil.
14 Mayıs 2011 Cumartesi 09:09
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri