Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mesut Mestan disipline sevk edildi

16.03.2011 23:33
Bursaspor eski Futbol Şube Sorumlusu olan Mesut Mestan, görevden alındıktan sonra yapmış olduğu açıklamalardan dolayı disiplin kuruluna sevk edildi.

Bursaspor'un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Yönetim kurulu kararı ile halen kulübümüz yönetim kurulu üyesi bulunan Mesut Mestan ile kulübümüze üye kayıtları bulunan sayın Ahmet Toprak ve sayın Sedat Topaloğlu hakkında, eleştiri sınırları dışında Bursaspor'u küçük düşürücü, aşağılayıcı veya karalayıcı niteliği taşıyan açıklamalarla Bursaspor toplumuna zarar verecek etkinliklerde bulunmak gerekçesi ile tüzüğümüzün 31. maddesi uyarınca Disiplin Kurulu'na sevk işlemleri başlatılmış, buna yönelik karara gerekçe olarak hazırlanan dosya Disiplin kurulu üyesi Av.Doğan Kerim Arar'a teslim edilmiştir. Recep Günay'ın üyelik sıfatı hakkında yargı kararı henüz kesinleşmemiş olup yargı kararı kesinleşmediğinden şimdilik disipline sevk işlemi yapılmamıştır. Bundan sonraki süreçte ise kulüp tüzüğünün ilgili maddeleri uyarınca ilgili üyelerimizin savunmaları disiplin kurulunca istenerek, savunma alındıktan sonra veya 15 günlük savunma süresi geçtikten sonra disiplin ihlali varsa ve ihlal hangi kapsamda bulunuyorsa duruma göre uyarma, kınama, geçici ihraç veya kesin ihraç kararları ile disiplin ihlali kanısına varılmadığı halde disiplin cezası verilmesine yer olmadığına dair karar, disiplin kurulumuzca verilecektir. Kulübümüz tarafından verilen her tür nihai kararın yargı denetimine açık olduğunu ayrıca belirtmekte yarar görüyoruz" denildi.

Öte yandan, bir yıl önce kulübün eski başkanlarından Recep Günay tarafından, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yazıcı başkanlığındaki tüm yönetim kurulu üyeleri ve kulüp çalışanları hakkında yapılan şikayet başvurusunun yapıldığı hatırlatılarak, "Bursa Cumhuriyet savcılığı tarafından başlatılan soruşturma devam etmekte olduğu için, kurumsal saygı ilkemiz gereği adli soruşturmaya halel getirebilecek herhangi bir açıklama yapılmaktan özenle kaçınılmıştır. Açıklamalarımızda her türlü adli işlemin her kurum ve kişi hakkında yapılabileceği, ancak soruşturmanın Bursaspor Kulübü tüzel kişiliğine zarar verebilecek boyutlar kazanmadan ivedilikle bitirilmesinin arzu edildiği belirtilmiştir. Yönetim kurulu olarak bugüne değin adli makamlara saygıdan öte her zaman yardımcı olduk ve şikayete düçar olan kişilerin de Bursaspor'a her zaman ve koşulda hizmetleri anımsanarak kişilik onurlarının dikkate alınmasının önemine işaret ettik. Umarız ki soruşturma kısa süre içerisinde Bursaspor Kulübü'ne zarar vermeksizin sonuçlanır" ifadelerine yer verildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri