Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bush'a fırlatılan ayakkabı CHP'ye oyun oldu

19.10.2012 03:09
Ankara'nın Çankaya Belediyesi, Iraklı gazeteci Muntazar El Zeydi'nin ABD Başkanı Bush'a ayakkabı fırlatmasından esinlenerek, hedefe ayakkabı fırlatma işini 'sportif aktivite' haline dönüştürdü.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, üç gün sürecek Ayakkabı Fırlatma Oyunları'nın finalini Lozan Park'ta başlattı. Başkan Tanık'ın Çankaya Belediyesi Lozan Park Sosyal Tesislerinde düzenlediği basın toplantısına, oyunlara katılım gösteren konuk belediyelerden Yeşilöz Belediye Başkanı Hasan Çoban ve Balçıkhisar Belediye Başkanı Hacı Özkan'ın yanı sıra CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin ve CHP Etimesgut İlçe Başkanı Mehmet Yula da katıldı.

Başkan Bülent Tanık, Ayakkabı Fırlatma Oyunları düzenleyerek mizahi bir spor dalı oluşturmak istediklerini dile getirerek, halkın duyarlılığını yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi. İlk olarak 2008 yılında Iraklı gazeteci Muntazar El Zeydi'nin ABD Başkanı'na ayakkabı fırlatmasıyla dünya gündemine giren protesto şeklinin, Çankaya Belediyesi'nce protesto amaçlı değil, doğal ortamlarda yaygın bir spor dalı yapma alışkanlığı oluşturmak amacıyla hayata geçirildiğini ifade eden Tanık, gelecek yıllarda uluslararası düzeyde yapmak istedikleri oyunlara Ankaralıların çok büyük ilgi gösterdiğini bildirdi. Tanık, "Çocukların olduğu kadar benden büyük ağabeylerim, ablalarım dahil olmak üzere deyim yerindeyse 7'den 70'e herkes çok eğlenceli zamanlar geçirdi. Biraz da protesto çağrışımı yapan bu oyunların halkın duyarlılığını gösteren reaksiyonlar olduğunu düşünüyorum. Bu ayrıca incelikli bir tepki yöntemidir." şeklinde konuştu.

Basın toplantısının ardından, finallerde 3 grupta yarışacak İzmir Seferihisar, Eskişehir Tepebaşı, Samsun Atakum, Nallıhan Sarıyar, Haymana Balçıkhisar, Çankaya Belediyesi Temizlik işçileri, Kültür ve Fen İşleri müdürlükleri takımlarının katıldığı finallere ait takımların eşleşmelerine yönelik kura çekimini gerçekleştiren CHP'nin örgüt başkanları, konuk Belediye Başkanları ve Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık sembolik olarak oyunlara katıldı.

Ayakkabı Fırlatma Oyunları'nın finalleri 19-20 Ekim saat 10.30 itibariyle Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Spor ve Dinlenme Tesisleri'nde yapılacak.

 

Kaynak: AA 

Bu haber toplam 3164 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri