Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büşra Mete'nin ailesi isyan etti!

22.07.2015 23:57
Suruç'taki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 32 kişiden birisi olan Büşra Mete'nin ailesi, "polis baskısı" haberlerini yalanladı.

Büşra'nın dayısı Oğuz Atilla, "Ailesi olarak biz, örgüt cenazemiz üzerinden propaganda ve provokasyon yapamasın diye aldık, defnettik" açıklamasında bulundu.
Suruç'taki hain saldırıda 32 kişi hayatını kaybetmişti. O intihar saldırısında can verenlerden birisi de İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Büşra Mete idi. Büşra Mete'nin cenazesi dün akşam ailesi tarafından teslim alındı ve defnedildi. Genç kızın ailesi, Ezilenlerin Sosyalist Partisi'nin(ESP) cenaze üzerinde propaganda ve provokasyon yapmasının önüne geçmek için cenazeyi kendisi aldı ve defnetti. Ailenin bu tutumuna tepki gösteren ESP, ailenin bu tavrının nedeninin polis baskısı olduğu yalanını servis etti. Bazı medya organları ve internet siteleri de bu iddiayı haber yaptı.

CENAZEMİZİ PROPAGANDA YAPMASINLAR DİYE BİZ ALDIK

Haber10, acılı aileye ulaştı, Büşra Mete'nin dayısıyla Oğuz Atilla ile konuştu. Yazılanların gerçekle bir alakası olmadığını belirten Oğuz Atilla, Haber10'a özel şu açıklamalarda bulundu: "Yazılanlar kesinlikle yalan! Biz cenazemizi terörist grupların elinden kaçırdık. Sırf onlar propaganda yapmasın, prim yapmasın diye aldık cenazemizi. Benim cenazem var, acım var... Onlar 'Benim şehidim' diye propaganda yapıyor. Ölüm üzerinden kendi propagandasını yapıyor. Gelip bir Fatiha okumaları gerekirken dertleri propaganda yapmak. Dinimizce caiz olan gelip Fatiha okumak, taziyede bulunmaktır, alkışlamak değil! Bizde alkışlamak yok! Bizim ailemizdeki insanlar namazında, niyazında... Demek ki kızımızı kandırmışlar. Televizyonda görüyorduk, insanlar 'benim oğlum dağa kaçırıldı' diye... Demek ki çıkarılıyormuş, kaçırılıyormuş... Demek ki kandırılıyormuş... Annesi, babası... Hepimiz yıkıldık. Çok zor bir şey... Allah düşmanımın başına vermesin.

POLİS BASKISI DİYE BİR ŞEY YOK

O yazılanlar yalan. Kesinlikle polis baskısı diye bir şey söz konusu değil. Emniyet Teşkilatı ile hiçbir sorunumuz olmadı. Bize çok iyi davrandılar, her türlü yardımda bulundular. Allah hepsinden razı olsun.

O haberleri yazanlardan hiç kimse gelip de bize bir şey sormadı. Böyle bir şey oldu mu diye gelen olmadı. Kendi kafalarına göre uydurmuşlar.

Kızımız Büşra için bir de hayali site mi sayfa mı ne açmışlar. Biz onun kapatılması için de başvuruda bulunduk.

Bu haber toplam 2742 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri